Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Від сьогодні можна придбати сувенірну монету до 150-річчя Соломії Крушельницької

19 жовтня Національний банк України запустив в обіг сувенірну 2-гривневу монету, присвячену 150-річчю від дня народження української оперної діви Соломії Крушельницької. 

Соломія Крушельницька народилася в 1872 році на території сучасної Тернопільщини. Оперна співачка найбільш відома світові своїм виконанням опери «Мадам Баттерфляй» італійського композитора Джакомо Пуччіні. Історія життя співачки – це яскравий шлях успіху талановитої, харизматичної та цілеспрямованої українки. Сьогодні відзначення ювілею від дня її народження – одна з пам’ятних дат під егідою ЮНЕСКО.

Тираж монети «Соломія Крушельницька у сувенірній упаковці» – 30 000 штук. Монету випущено на виконання плану заходів, розробленого Міністерством культури та інформаційної політики й Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

На аверсі монети – зображення Соломії Крушельницької в сценічному образі Аїди, біля якої стилізовані куліси, прикрашені декоративним орнаментом та малий Державний Герб України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Соломії Крушельницької, праворуч від якого – стилізоване крило метелика, що символізує один з найвідоміших образів співачки в опері «Мадам Баттерфляй».

Нагадаємо, цьогоріч виповнилось 150 років з дня народження славетної українки Соломії Крушельницької. З цієї нагоди Міністерство культури та інформаційної політики України створило сайт про життя співачки – krushelnytska.mkip.gov.ua. Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької провів низку заходів до ювілею великої співачки.

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду