Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Відтепер засновники музеїв погоджуватимуть з МКІП використання музейних зібрань при реорганізації

Верховна Рада України 304 голосами «за» прийняла в цілому проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 10 Закону України  «Про музеї та музейну справу» щодо порядку подальшого використання музейних зібрань у разі реорганізації музеїв». Документ розробило Міністерство культури та інформаційної політики та вніс на розгляд Кабінет Міністрів України.  

Відтепер у разі реорганізації, а саме: злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення музеїв, заснованих на державній та комунальній формах власності, порядок подальшого використання їх музейних зібрань визначатиме засновник за обов’язковим погодженням з МКІП. 

Ці зміни до законодавства не тільки дозволять краще зберігати Музейний фонд України, а й забезпечуватимуть прозорість процесу реорганізації музеїв. 

Водночас законопроєкт дасть можливість не допустити прихованої ліквідації музеїв через механізм їх реорганізації, злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення музеїв, що засновані на державній і комунальній формах власності. 

Нагадаємо, раніше статтею 10 ЗУ «Про музеї та музейну справу» порядок використання музейних зібрань у разі ліквідації музею визначав засновник за погодженням з МКІП. У випадку ж реорганізації, злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення музеїв такий обов’язок погодження був відсутній. Це несло загрозу збереженню Музейного фонду України.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму