Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Вкрадене дитинство»: до Міжнародного дня захисту дітей у Бабиному Яру відкрилась виставка

Події

Сьогодні, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відкрилась виставка «Вкрадене дитинство». Проєкт реалізовано за підтримки Посольства Німеччини в Україні та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Дивитись фотоальбом

«Цей проєкт висвітлює глобальну трагедію на прикладі однієї з тисячі подібних історій. З першого стенду виставки ми можемо відчути всю ту біль і тугу трагічних подій 80-ти річної давнини. І, на жаль, ця біль нам всім стала добре знайомою за останні два роки повномасштабного вторгнення. В обох трагедіях, минулого і сьогодення, найбільше страждають невинні діти. Я дякую всім причетним до створення цього виставкового проєкту, який несе в собі надзвичайно важливий сьогодні сенс», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Експозиція демонструє документи, фото та речі з архіву Левітаса. Вони розповідають історію двох маленьких єврейських дівчат, яких вбили в Бабиному Яру 82 роки тому. Ця історія доповнюється художніми рефлексіями сучасних українських митців на тему примусової депортації українських дітей останніх двох років − відео-артом Михайла Алексеєнка та скульптурами Юлії Беляєвої. 

«Виставка розповідає нам історію минулого і сьогодення. Коли ми її створювали, то поставили питання щодо депортації дітей не просто так. Ми розуміємо, що цей злочин, ця трагедія, яка була колись – повторюється знову. Досить важко верифікувати всіх жертв та дітей, яких росія не тільки вкрала вкрала, а й забрала частину їх дитинства», – підкреслила керівниця історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Роза Тапанова.

У межах виставки також пройшли дискусії, мета яких – привернути увагу суспільства до роботи із повернення депортованих українських дітей як фізично, так і до подолання наслідків руйнації росіянами української ідентичності у дітей, які були депортовані або перебували на тимчасово окупованих територіях.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони