Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Внаслідок підриву Каховської ГЕС у Херсонській та Миколаївський областях у зоні ризику опинилось 147 закладів культури та мистецької освіти

Станом на 13 червня 2023 року, внаслідок підриву Каховської ГЕС у Херсонській та Миколаївський областях у зоні ризику опинилось 147 закладів культури та мистецької освіти, у тому числі 90 у Херсонській та 57 у Миколаївській,враховуючи тимчасово непідконтрольну Україні території. 

До затоплення, на підконтрольній уряду України території 73 заклади (49,7%) надавали послуги, зокрема: 

  • у Миколаївській області – 43 заклади (бібліотеки, клубні заклади, музеї, мистецькі школи); 
  • у Херсонській області – 30 закладів, з яких 12 надавали послуги у звичайному режимі (театр, бібліотеки, клубні заклади), а 18 – дистанційно (філармонія, театр, бібліотеки, клубні заклади, мистецька школа, центр народної творчості, музеї тощо). 

На тимчасово непідконтрольних територіях заклади не працюють та не надають послуги. 

В зоні затоплення, внаслідок підриву КГЕС, фактично опинилися 20 закладів, що складає 13,6% від загальної кількості закладів, з яких 18 розташовані у Херсонській області та 2 у Миколаївській області.

На підконтрольних Україні територіях опинився у зоні підтоплення у Херсонській області 1 заклад – Малосейдеминуський сільський клуб. Також, 1 заклад знаходиться у зоні потенційного підтоплення, а саме бібліотека-філія м.Херсон – бібліотека-філія № 7 “Екобібліотека”.

На тимчасово непідконтрольних Україні територіяху зоні підтоплення опинились: у Миколаївській області 2 заклади: бібліотека – Василівська сільська бібліотека та Покровсько-Хуторський сільський клуб; у Херсонській області – 16 закладів: 7 палаців і будинків культури, 2 бібліотеки, 2 клубні заклади, 2 музеї, 1 мистецька школа, 1 галерея, 1 центр культурних послуг.

Також інформація про стан підтоплення ще 2 закладів, засновником яких є Іванівська селищна рада, не відома, а саме – Комунального закладу “Базовий клубний заклад Іванівської селищної ради” та 1 Комунального закладу “Базова бібліотека Іванівської селищної ради”.

Повністю чи частково підтопленими опинились 4 пам’ятки історії у Херсонські області, дві у с. Тягинка Бериславського району Херсонської області: Пам’ятний знак на честь 500-річчя першої згадки про козацтво та місце фортеці “Тягин” (пам’ятка історії національного значення), Пам’ятка історії місцевого значення “Будинок Поліни Райко (художнє оформлення)” та Олешківська Січ – пам’ятка археології, історії національного значення.

Значною втратою для сфери культурної спадщини Херсонської області є значні пошкодження пам’яток містобудування та архітектури національного та місцевого значення.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму