Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Володимир Зеленський закликав включити історичний центр Одеси до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та виключити росію зі складу організації

11 жовтня Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників 215-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО. 

Переглянути відео

Глава Української держави наголосив на важливості розширення спільних зусиль для захисту культурної спадщини в Україні через щоденну загрозу внаслідок російських атак. Він також висловив думку, що росія не має права головувати у Комітеті Світової спадщини ЮНЕСКО.

«Держава-терорист точно не має права головувати в одному з ключових органів з охорони культурної та природньої спадщини, комітетів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Таке головування росії знецінює саму інституцію, її вагу та репутацію. Не можна віддавати росії на знищення авторитет ЮНЕСКО. Держава-терорист має бути виключена з усіх органів ЮНЕСКО та самої організації», — зазначив Володимир Зеленський у відеозверненні.

Крім того, Президент України закликав провести позачергову сесію Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо включення історичного центру Одеси до списку Всесвітньої спадщини. Він наголосив, що не можна зволікати з цим.

«Одеса, як і всі інші міста України, є мішенню для російських ударів. Будь ласка, підтримайте Одесу! Покажіть саме на рівні ЮНЕСКО, що російський терор має закінчитися», — закликав Володимир Зеленський.

Нагадаємо,  11 жовтня Україна офіційно передала на розгляд ЮНЕСКО номінаційний файл «Історичний центр міста-порту Одеси» для включення до списку Всесвітньої спадщини. Раніше МКІП ініціювало включення історичного центру Одеси до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за прискореною процедурою.

 

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»