Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Євроінтеграція в галузі культури є пріоритетом для МКІП», — Тарас Шевченко 

12 грудня, у Музеї Києва відбувся форум «Наближення перемоги — Відновлюємо Україну Разом», присвячений відновленню України в контексті членства у Європейському Союзі. У заході взяв участь заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко. 

«Ми раді бути партнерами проєкту «Відновлюємо Україну». У його межах міністерство та представники сектору культури отримали аналітичні відомості про відповідність української культурної політики європейським вимогам. У контексті євроінтеграції це — дуже важливі дані», — сказав Тарас Шевченко. 

Під час форуму представники держави та громадського сектору підсумували цьогорічні досягнення в галузі культури та визначили спільні ініціативи на 2024 рік. Під час заходу членкиня правління НУО Visionary Culture Foundation Лінда Берзіня презентувала звіт «Аналіз адаптації українського законодавства та системи державного управління у сфері культури до стандартів ЄС». Зокрема, там зазначені дев’ять рекомендацій для формування ефективної культурної політики в контексті вступу України до ЄС. 

«Цей звіт надзвичайно цінний для міністерства. Надалі ми будемо звіряти із ним свою роботу, бо євроінтеграція для нас у пріоритеті. Серед іншого в документі розписуються важливість «м’яких законів» — певних стандартів, які зокрема передбачають, що будь-яка стратегія в культурній політиці розробляється з максимальним залученням всіх зацікавлених сторін, вчасно обговорюється з діячами культури та громадянами», — прокоментував Тарас Шевченко

Заступник Міністра додав, що у 2024 році у МКІП заплановано складання та ухвалення Стратегії розвитку культури. Також він наголосив, що до програми «Ukraine Facility» додали частину з галузі культури. Він нагадав, що програма після погодження Урядом стане невіддільною частиною надання Україні допомоги у 50 млрд євро.

Організували форум мережа захисту національних інтересів «ANTS» та проєкт «Відновлюємо Україну разом» за підтримки ЄС.

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв вручив мисткині Ніні Саєнко орден княгині Ольги під час відкриття виставки доробку її династії 

Ростислав Карандєєв вручив мисткині Ніні Саєнко орден княгині Ольги під час відкриття виставки доробку її династії 

Perform Europe 2024: Україна є третьою за кількістю підтриманих проєктів за результатами конкурсу програми ЄС «Креативна Європа»

Perform Europe 2024: Україна є третьою за кількістю підтриманих проєктів за результатами конкурсу програми ЄС «Креативна Європа»