Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Європейська комісія створила грантову програму для українських митців, культурних організацій та інституцій на суму 5 мільйонів євро

Конкурс є частиною програми «Креативна Європа» на 2023 рік. Його мета — підготувати післявоєнне відновлення українського культурного сектору, а також допомогти українським митцям і культурним організаціям у створенні та демонстрації своїх проєктів в Україні та країнах-учасницях Креативної Європи. Про деталі конкурсу можна дізнатись на сайті Європейської комісії.

«Культурне самовираження та доступ до культури є важливими складовими нашого життя. Вони допомагають нам справлятися з травматичними подіями, розвивати індивідуальну та колективну стійкість і дають нам інструменти для взаєморозуміння», — зазначила Марія Габріель, комісар з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді.

Грантовий фонд буде розділений на три частини:

  • 2 мільйони євро виділять на підтримку українських митців і культурних організацій для створення і демонстрації мистецьких проєктів. Переможці цього напряму повинні фінансувати велику кількість малих проєктів за допомогою каскадних грантів.

  • 2 мільйони євро виділять проєктам націленим на допомогу українцям, особливо дітям, вимушено переміщеним через військову агресію росії, як на території України так і в країнах учасницях «Креативної Європи», отримати доступ до культури та сприяти їх інтеграції в новому середовищі через культуру.

  • 1 мільйон євро піде на підготовку до післявоєнного відновлення українських культурних секторів і навчання українських фахівців, котрі спеціалізуються на збереженні культурної спадщини.

Для фінансування в межах програми відберуть три проєкти.

Дедлайн подачі заявок — 29 листопада 2022 року.

 

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму