Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Європейські міністри культури відвідали Бучу та Ірпінь, не полишаючи Львова

Під час сьогоднішньої зустрічі у Львові міністри та представники міністерств культури країн Центрально-Східної Європи та країн Балтії змогли віртуально побувати у зруйнованих росіянами українських містах та на власні очі побачити масштаби військових злочинів рф проти України.

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з українським стартапом Aspichi підготували європейським гостям віртуальний тур деокупованими населеними пунктами, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок варварських дій рф.

За допомогою високотехнологічної платформи із передачі імерсивного відео у реальному часі міністри та представники міністерств культури Польщі, Чехії, Словаччини, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Румунії та Угорщини відвідали Ірпінь, Бучу, Бородянку, Іванків та Чернігів, не полишаючи Львова.

«Масштаби російських військових злочинів в Україні повинен побачити увесь світ. Сотні знищених будинків, церков та унікальних об’єктів архітектури, мільйони скалічених війною життів, збитки на сотні мільярдів євро – все це зробила росія. І завдяки сучасним цифровим технологіям правду про війну в Україні тепер може дізнатися кожен, ставши безпосереднім свідком наслідків російського вторгнення», – зазначила Анастасія Бондар, заступник міністра культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо, з 24 лютого Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало понад 400 епізодів воєнних злочинів росіян проти української культурної спадщини. Найбільше злочинів задокументовано на Харківщині, Донеччині та Київщині.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони