Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

ЮНЕСКО надасть конкретну допомогу для збереження культурної спадщини, що найбільше постраждала внаслідок збройної агресії росії

4 листопада у МКІП відбулась зустріч Галини Григоренко, Анастасії Бондар та Катерини Чуєвої, заступниць Міністра культури та інформаційної політики України, з К’ярою Децці Бардескі, представницею Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури в Україні, яка прибула в Київ минулого тижня для безпосередньої постійної роботи та координації підтримки в нашій країні.

Йшлося про подальшу взаємодію МКІП та ЮНЕСКО. Зокрема у питаннях надання конкретної допомоги українській культурній спадщині, яка найбільше постраждала внаслідок російської агресії, як то:  Національному літературно-меморіальному музею Григорія Сковородина Харківщині, Садибі Кеніга та Охтирському міському краєзнавчому музею на Сумщині та іншим об’єктам. Наразі йдеться про консервацію будівель напередодні зимового сезону. 

Сторони також напрацювали механізм постійної системної взаємодії, адже представниця ЮНЕСКО приступила до інспекції пошкоджених об’єктів культурної спадщини, аби оцінити масштаб потреб. Вона вже оглянула об’єкти, які були пошкоджені внаслідок атаки рф 10 жовтня, як то Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національний музей Тараса Шевченка та приміщення Київського національного університету імені Тараса Шевченка.  

Крім того, українські заклади культури потребують аварійного обладнання — електрогенераторів, вогнегасників, павербанків, зволожувачів чи осушувачів повітря та всього того, що допоможе їм працювати у складних умовах взимку та убезпечити свої колекції.

Учасники зустрічі обговорили, зокрема, й цифрові проєкти, які стосуються створення реєстрів рухомої музейної та нерухомої культурної спадщини, оцифрування нерухомих пам’яток та створення “культурного” шару геопросторових даних. 

Нагадаємо, раніше ЮНЕСКО підтримало прагнення української сторони у реалізації проєктів, направлених на виявлення та документування воєнних злочинів проти культурної спадщини України, збереження та захисту культурної спадщини України, розвитку спроможності профільних українських інституцій та організацій, а також синхронізації проєктів у напрямку цифрової трансформації культурної спадщини.

 

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»