Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

З 12 до 19 грудня УІК проведе другий Національний тиждень читання

Протягом наступного тижня Український інститут книги поширить інформацію про найбільш популярні книжки в українських книгозбірнях: у семи жанрах (групі жанрів) популярної художньої літератури та в семи жанрах (групі жанрів) популярної літератури нон-фікшн — по парі добірок на кожен день тижня.

Сформувати цей перелік таким, що свідчитиме про вподобання українських читачів по всій території України, допомагали національні, державні та обласні публічні бібліотеки, які узагальнили попит на ті чи інші книжки в різних жанрах у книгозбірнях, які їм підпорядковані. 

Загалом відповіді, що містили по 5 книжок у кожній групі жанрів, надали понад 60 (із 69) національних, державних та обласних публічних бібліотек, серед яких обласні бібліотеки для дітей, для юнацтва та універсальні наукові бібліотеки, що перебувають у підпорядкуванні Міністерства культури та інформаційної політики України. До подання допускалися книжки, видані українськими видавцями українською мовою, написані українськими авторами або перекладні (за винятком російських). 

Довідково. Національний тиждень читання — це щорічна акція, яку УІК проводить з метою привернути увагу до українських книжок, наявних у бібліотечних фондах України, популяризувати читання як життєву практику серед українців та посприяти розвитку популярної літератури українською мовою.

Більше про Національний тиждень читання можна дізнатися ТУТ.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму