Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Заклади культури Дніпра мають працювати під час воєнного стану

10 серпня Олександр Ткаченко відвідав прифронтову Дніпропетровщину. Міністр культури та інформаційної політики провів низку робочих зустрічей, зокрема, з представниками закладів культури Дніпропетровщини, а також Головою Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Йшлося про нагальні питання сфери культури під час війни: збереження та евакуацію спадщини, початок навчального року у закладах мистецької освіти, продовження роботи закладів культури та творчих колективів.

«Заклади культури Дніпра мають працювати під час воєнного стану. Ми розуміємо, що в містах, які знаходяться неподалік від бойових дій має існувати відмінний від інших мирних міст алгоритм діяльності музеїв, театрів навчальних закладів, творчих колективів. Попри всі складнощі, ми відшукуємо ті механізми, які будуть прийнятними для того чи іншого міста. Для мене важливо на місці дізнатися точку зору людей, які працюють у сфері культури, що вони думають та який механізм співпраці вважають найефективнішим», — сказав Олександр Ткаченко.

За словами Міністра, на Дніпропетровщині вже зафіксовано кілька злочинів проти культурної спадщини. «Говорити зараз про повноцінну реставрацію навряд чи можливо з огляду, що війна триває. Але убезпечити, зробити так, щоб заклади не руйнувалися, відновити їхню функціональність, це ми будемо робити з огляду на ті джерела фінансування, які в нас наявні», – зазначив він.

Олександр Ткаченко також прокоментував питання щодо організації гастролей дніпровських театрів у Європі: «Ми в першу чергу робитимемо так, щоб ті міста, які знаходяться неподалік лінії фронту, мали можливість виїжджати на гастролі, робити колаборації з провідними західними інституціями».

Нагадаємо, серед учасників обговорень: представники Дніпропетровського академічного театру опери та балету, Дніпровського академічного театру драми та комедії, Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького й інші представники сфери культури, місцевої влади, народні депутати України від Дніпра.

 

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень