Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Закон про підтримку креативних індустрій

Закон про підтримку креативних індустрій

13 липня 2020 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Закон ухвалено в другому читанні, його підтримали 343 народні депутати.

Мета закону — забезпечити умови для підтримки та відновлення життєздатності культури, креативних індустрій і туризму за часів кризи, викликаної епідемією коронавірусу. 

Серед основних положень закону — розширення можливостей грантових програм для креативних індустрій (зокрема запровадження грантів інституційної підтримки через Український культурний фонд та Український інститут книги) та державні субсидії на розвиток кінопроектів.

Також закон запроваджує деякі зміни у сферах діяльності телерадіоорганізацій, авторського права, збирання винагороди і відрахувань з користувачів.

Законом визначено поняття «креативний продукт» — це товари та послуги, що створені/надані за результатами культурного (мистецького) та/або креативного вираження і мають високу додану вартість. 

Визначення поняття «креативний продукт» створить законодавчі підстави для: 

  • точнішого обрахування внеску креативного продукту в економіку (зокрема додану вартість) країни; 
  • стимулювання експорту за кордон товарів і послуг, вироблених або наданих українськими представниками у сфері креативних індустрій; 
  • підтримки створення митцями та підприємцями інноваційного, міжсекторального, функціонального, талантомісткого продукту з високою доданою вартістю і важливим естетично-евристичним, комунікаційним, інтегративним соціальним призначенням.

Вас може зацікавити

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини