Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Заява Міністерства культури та інформаційної політики України щодо Фестивалю європейського кіно

612 днів Україна тримає удар російської агресії і залишається форпостом свободи і демократичних цінностей для Європи та всього цивілізованого світу.

Ми цінуємо дружбу та партнерство наших європейських колег, розуміємо вагу допомоги союзницьких  держав у відновленні територіальної цілісності України і знаємо, що ця допомога є щирою і усвідомленою. А тому вважаємо прикрим непорозумінням повідомлення, поширене Представництвом Європейського Союзу в рф, про повернення Фестивалю європейського кіно в росію. У повідомленні йдеться про те, що з 1 по 15 листопада на ньому планується представити 21 фільм з країн ЄС і два фільми спільного виробництва російських та європейських кіностудій. 

Щоб зупинити повномасштабну агресію рф проти України та не допустити виникнення нових осередків воєнних дій, спровокованих рф, на території європейських держав, важливо продовжувати ефективну санкційну політику не лише в економічній сфері, але й в культурі, зокрема і в кінематографі.

Вся європейська спільнота має бути консолідованою та послідовною у боротьбі зі злом, яким сьогодні стала країна-агресор. Від дій рф страждають мільйони людей, знищено 835 обʼєктів культурної спадщини, 1702 об’єкти культурної інфраструктури, які мають цінність не лише для України, а є частиною європейського й світового культурного надбання. Тому відновлення культурного діалогу з країною-агресоркою в таких умовах є неприпустимим. 

Вас може зацікавити

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква»