Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Збереження доступу до обʼєктів культурної спадщини на часі для держави, – Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 7 вересня, під час візиту на Львівщину, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв разом з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким відвідали Жовківський замок та дерев’яну церкву Трійці у Жовкві.

Переглянути фотоальбом

«Збереження, відновлення обʼєктів культурної спадщини та забезпечення доступності закладів культури для людей з інвалідністю – те, що зараз актуально і на часі для всіх у контексті викликів війни. Як для міністерства, так і для безпосередніх керівників музеїв та заповідників», – зазначив Ростислав Карандєєв.

За його словами, окрім ворога, який нищить культурну спадщину, природа також не на нашій стороні. 

«Старіють та руйнуються культурні об’єкти. Жовківський замок – приклад того, що цьому можна протидіяти, якщо вчасно та якісно організовувати реставраційні роботи. МКІП в межах наявних ресурсів планує сконцентрувати увагу на завершенні тих  робіт, які вже розпочаті, маємо зберегти те, що дісталося нам у спадок», – зауважив Ростислав Карандєєв. 

«Під час війни по-іншому оцінюєш надбання, які нам залишили у спадок. По-іншому дивишся на те, що ти залишиш після себе. Мені дуже приємно, до держава приділяє увагу культурі», – зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. 

Нагадаємо, дерев’яна церква Трійці у Жовкві – це одна з восьми українських дерев’яних церков, внесених 10 років тому до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Опіку над церквою здійснює Міністерство культури та інформаційної політики України через Львівську національну галерею імені Бориса Возницького. Працівники Галереї провели величезну організаційну роботу задля порятунку і реставрації церкви. Працівники Галереї провели величезну організаційну роботу задля порятунку і реставрації церкви.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму