Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«ЗЕМЛЯ – NOT FOR SALE»: 20 лютого у галереї AVSart відкрилася виставка живопису Костянтина Чернявського

20 лютого у галереї AVSart відкрилася виставка живопису Костянтина Чернявського «Земля – Not For Sale» – рефлексія художника на кривавий російський геноцид українського народу. Живописна серія розкриває індивідуальність і самобутність української самоідентифікації та відображає глибинний код нації. 

Більшість полотен були створені вже після початку повномасштабного вторгнення. Художник займався волонтерством: доставляв гуманітарну допомогу на звільнені території, пропускаючи крізь себе весь біль і жагу людей, котрі навіть без зброї, голими руками зупиняли ворожі танки.

У відкритті виставки взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

«Унікальний досвід, який ми сьогодні переживаємо через повномасштабну війну, дуже змінив нас. Важливо, аби всі переживання трансформувались у наше зростання. Мистецтво дає можливість сказати все формою та кольором. Картини Костянтина Чернявського якраз демонструють, як митець глибоко відчуває все, що з нами відбувається. Саме через твори мистецтва ми зможемо передати прийдешнім поколінням увесь драматизм кожного дня цього кривавого геноциду українського народу. Наші нащадки мають знати хто наш сусід та чого можна чекати від країни-агресорки», – сказав він.

«В експозиційному просторі галереї «АВС-арт» твори художника «Чернігів в огні», «Маріуполь – наш форпост», «Кров мого Азова», «Кривий Ріг – нескорений. Сталеве серце України», «Евакопоїзд. Останній…» та інші утворюють потужну візію цілісності й непорушності нашої землі. Вона – не продається. Вона – безцінна. Вона – українська» – зазначено у дописі про виставку на сторінці галереї.

Костянтин Чернявський – голова Національної спілки художників України, кандидат мистецтвознавства, академік Міжнародної академії освіти і науки, доцент кафедри графічного дизайну НАОМА, волонтер, засновник Міжнародного благодійного фонду Національної спілки художників України, член опікунської ради Міжнародного благодійного фонду «Добра і любові». Член НСХУ (2008), заслужений художник України (2018).

За його ініціативи та за підтримки деяких обласних і міських державних адміністрацій Національна спілка художників України реалізувала низку мистецьких виставок у рамках широкомасштабного проєкту «Нескорені міста-герої»: «Маріуполь – нескорений», «Херсонщина – це Україна», «Миколаїв – нескорений», «Кривий Ріг – нескорений», «Чернігів – нескорений», які викликали резонанс у суспільстві.

Адреса галереї «АВС-арт»: м. Київ, вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх. Виставка триватиме до 14 березня, ВТ-СБ з 12:00 до 18:00. Вхід вільний.

Вас може зацікавити

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури