Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

20 лютого в ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка / Схід ОПЕРА відбудуться два концерти пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого в ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка / Схід ОПЕРА відбудуться два концерти пам’яті Героїв Небесної Сотні – вже вп’яте артисти театру вшановують загиблих учасників Революції гідності.

О 17.00 в музичному салоні «Маестро» у виконанні солістів Схід ОПЕРА прозвучать українські народні пісні, а також твори С. Гулака-Артемовського, К. Данькевича, А. Кос-Анатольського, М. Лисенка, П. Майбороди. Одним з ключових образів концерту стане образ чайки – Матері-Батьківщини, котра вічно тужитиме за своїми дітьми.

О 18.30 вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні продовжиться на Великій сцені Схід ОПЕРА. У виконанні хору та симфонічного оркестру театру звучатиме кантата С. Танєєва «Іоанн Дамаскін», яку одразу після прем’єри у 1884 році назвали «реквіємом». Багатьох музикантів вабить красота цього твору, але на сцені він з’являється не так часто: партитура його досить складна, і не кожний колектив здатний впоратися з нею. Тож, наші глядачі матимуть рідкісну можливість почути цю натхненну музику.

Шанувальники співу почують і звучання хору a cappella. Зокрема, у хорових мініатюрах видатного українського композитора Миколи Леонтовича. На основі народного мелосу він створив абсолютно оригінальні та самобутні композиції і одним з перших поєднав фольклор з надбаннями європейської музичної культури. Також в концерті звучатимуть українські народні пісні «Чорна рілля ізорана» та легендарна «Гей, пливе кача…», яку співали на Майдані в пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Для артистів Схід Опера ці концерти не є якимось формальним знаком. Бо пам’ять про людей, які захищали честь і свободу своєї країни, жива. Більше того: вона тривожить душі, не дає їм завмерти у байдужому мовчанні, несе переконання, що герої – не вмирають.

Контактна інформація: +38(050) 702-64-42; [email protected]
Лариса Абаньшина, PR-менеджер ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка / Схід ОПЕРА