Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Артефакт Чорнобиля: 60% українців не знають дату аварії на ЧАЕС

АРТЕФАКТ ЧОРНОБИЛЯ – український сучасний документальний фільм про розслідування Чорнобильської катастрофи на основі нещодавно розсекречених архівів КДБ, та її наслідків для України та всього світу зараз.

 

Про переосмислення катастрофи українським митцем, продюсером та режисером стрічки Валерієм Коршуновим, що живе сьогодні в епіцентрі трагедії, шляхом створення прогресивних арт-проектів та соціальних заходів, що вражають світ.

Зйомки відбувались в Україні та США, cаундтрек до стрічки написано за участі відомого бітбоксера Dub Fx та Christophe Antipop Hetier (номінанта на Гремі в складі Telepopmusik).

Під час проекту було створено мурал на ЧАЕС, встановлено рекорд України з найбільшою діджитал-скульптурою «Чорнобильське Сяйво» та проведено дослідження КМІС, що Українці знають про Чорнобильську аварію, так ось:

  • 60% – не знають дату аварії на ЧАЕС;
  • 92% – не знають норм радіації сьогодні;
  • 47% – досі вірять радянським фейкам про Чорнобиль.

«Чорнобильська інформаційна катастрофа» – це запланована інформаційна кампанія радянського уряду з метою замовчування причин аварії, масштабів радіаційного забруднення та приховування наслідків її діяльності.

Випадок Чорнобиля чітко показує світові, що таке інформаційна катастрофа та які жертви можуть бути спричинені пропагандою, спотворенням інформації та фейковими новинами сьогодні.

Що це було? Система, що вибрала за нас таку долю. Пропаганда, що призвела до найбільшої екологічної катастрофи. Мовчання, що коштувало життя та здоров’я наших родин. Що було далі? Нас стравили, обманули, заставили замовчати і забути… А якщо зараз це знов трапиться? Ми, що пережили таку трагедію, навіть не знаємо, як захистити себе та своїх дітей.

Чорнобиль – це глобальна Інформаційна Катастрофа, з якою ми живемо сьогодні. Щоб не сталося з нами тоді – досить мовчати. Час дізнатися правду та навчитися з нею жити. Ми не жертви – Ми герої, що стали щитом для всієї Європи.

Хочешь змінити це? Підписуй петицію Президенту України.

Фільм «АРТЕФАКТ ЧОРНОБИЛЯ» знято за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства енергетики та захисту довкілля, Галузевого державного архіву СБУ, Національного Музею Чорнобиля, Державного агентства з Управління Зоною Відчуження, МГО “Центр Прип’ять ком”.