Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Е. Джапарова в ООН: Порушення прав людини в окупованому Криму має стати підставою для санкцій проти РФ

1 листопада 2018 року у рамках 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН  в Нью-Йорку (США) відбулася презентація доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)».

У заході взяла участь Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. За її словами, відповідна резолюція щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму має бути розглянута Третім комітетом ГА ООН у листопаді, після чого, десь у грудні, – винесена на голосування на засіданні Генасамблеї.

«Тиск на РФ у вигляді санкцій, заяв та резолюцій, декларацій та інших документів, що фіксують політику невизнання, а також міжнародні судові рішення – увесь цей комплекс заходів мінімізує рівень репресій в Криму. Втім, порушення прав людини на сьогодні є безкарним злочином, який щодня має місце на окупованому півострові і є прямим наслідком цієї окупації», – зазначила Е. Джапарова.

За її словами, порушення Росією прав людини в Криму поки не стало підставою для посилення санкцій, але обов’язково має стати. «Окупація, на жаль, в першу чергу негативно впливає на звичайних людей. Кожен російський злочин в Криму має «людське обличчя», – підкреслила  Перший заступник Міністра.

«Кожна резолюція – це кропітка робота українських дипломатів, адже майже кожне слово в тексті є предметом дискусії із країнами-членами. Текст резолюцій має спиратись на прийняту «мову» ООН, кожна теза має бути доведена», – додала Е. Джапарова.

Зазначимо, що це буде вже третя резолюція ООН, присвячена ситуації з правами людини в Криму. Перші дві були прийняті у 2016 і 2017 роках відповідно.

27 березня 2014 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію № 68/262,  яка підтверджує визнання територіальної цілісності України та фіксує невизнання анексії Криму Російською Федерацією.