Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Експертна рада при Міністерстві інформаційної політики представила проект Концепції інформаційної безпеки України

Експертна рада при Міністерстві інформаційної політики представила проект Концепції інформаційної безпеки України, який  розроблено згідно з графіком виконання програми дій Уряду на 2015 рік.

В основу проекту Концепції покладена нова парадигма інформаційної безпеки, а саме: забезпечення інформаційного суверенітету України шляхом сталого розвитку національного інформаційного простору та захисту цього процесу від зовнішніх і внутрішніх загроз. Випереджальний поступ, співпраця держави, громадянського суспільства та приватного сектору, а не глуха оборона та марне прагнення закритися від світових тенденцій – ось що має визначати основу національної політики у сфері інформаційної безпеки.

Розробники Концепції, зокрема, вважають, що відповідно до умов сучасного світу має бути першочергово врахована вимога задовольнити інформаційні потреби людини, суспільства і держави.  А втілювати це завдання маємо завдяки розвитку національного інформаційного продукту та стратегічного контенту в інтересах згаданих суб’єктів.

Аби забезпечити такий підхід, має бути безперервне функціонування та розвиток кібернетичних, телекомунікаційних та інших автоматизованих систем, що формують інформаційно-телекомунікаційну базу внутрішньодержавного інформаційного простору.

Водночас слід унеможливити загрози,  спрямовані на згортання сталого розвитку інформаційного простору України. Це стосується також інфраструктурних та технологічних систем передачі даних та інформації.

У документі також закладено конкретні механізми реалізації завдань із забезпечення інформаційної безпеки держави та додаткові режими громадського контролю за цією діяльністю.

Наступним етапом роботи ЕРМІП стане направлення проекту Концепції інформаційної безпеки для експертної оцінки фахівцями із ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

А вже найближчим часом розпочнеться низка робочих поїздок членів ЕРМІП в регіони для обговорення документу з експертним середовищем та місцевими громадами Харкова, Одеси, Львова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Івано-Франківська та Маріуполя.

Нагадаємо, що до складу Експертної ради з розробки Концепції інформаційної безпеки та з питань розвитку інформаційного простору України увійшли 16 експертів із сфер інформаційної політики, безпеки, освіти, медіаменеджменту та журналістики. Експерти розпочали роботу над документом 26 березня 2015 року. Діяльність ЕРМІП здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” 

Співголовами ЕРМІП були обрані Міністр інформаційної політики України Юрій Стець та доктор політичних наук, доцент кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Даниленко, секретарем ЕРМІП став Дмитро Золотухін.

Також до складу Експертної ради увійшли Георгій Почепцов, Вікторія Сюмар, Іван Вінник, Андрій Куликов, Тетяна Лебедєва, Зураб Аласанія, Павло Моісеєв, Петро Бурковський, Тарас Петрів, В’ячеслав Гусаров, Костянтин Квурт, Дмитро Дубов і Сергій Черненко.