Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Фільм «1944. Депортація» отримав головний приз на Antakya 8th International Film Festival

22 жовтня 2020 року документальний фільм «1944. Депортація» режисерів Фатіми Осман та Юнус Паші був удостоєний головної премії в секції міжнародних документальних фільмів на Antakya 8th International Film Festival в Туреччині.

Міжнародна прем’єра документального повнометражного фільму “1944. Депортація” відбулася в рамках “Beyond the Borders” International Documentary Festival, який проходив з 23 по 30 серпня 2020 року на острові Кастелорізо, Греція. Фільм представляв Україну в міжнародній конкурсній програмі.

Національна прем’єра стрічки відбулася 17 травня 2019 року в Києві та була присвячена 75 річниці депортації кримських татар.
Виробництво фільму здійснювала компанія Fresh Production Group на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

Про фестиваль:
Міжнародний кінофестиваль в Антак’ї «Altindefne» (Золота Дафна) був заснований у 2015 році та відбувається за підтримки Міністерства культури і туризму, Генеральної дирекції кіно, муніципальних округів, Університету Мустафи Кемаля та Торгової палати Антакії. Кінофестиваль в Антак’ї оцінює фільми в шести конкурсних програмах: Narrative Features, Documentary Features, Short Narrative, Short Documentary, Experimental, Short Student, and Animation.

Про фільм:
18 травня 1944 року біля 5 ранку в будинок кожного кримського татарина постукали. Чоловіки в цей час були ще на фронті, в Криму залишалися жінки, люди похилого віку і діти. Їх вивели з будинків, повантажили в товарні вагони, призначені для перевезення худоби, і вивантажили в Середній Азії і на Уралі. У фільмі історію депортації розповідають люди, безпосередньо її пережили. Вони діляться своїми спогадами про дні депортації, коли вони прокинулися від стукотів в двері, про товарні вагони, в яких їх вивозили з Криму, про перші роки на засланні, коли люди тисячами вмирали від голоду і хвороб, про те, як їм самим вдалося вижити в цих нелюдських умовах. У результаті етнічної чистки було депортовано 191044 кримських татар. Ці події призвели до насильницької загибелі 46% народу.
Режисери стрічки Фатіма Осман та Юнус Паша зробили все для того, щоб надати можливість глядачам України і світу більше дізнатися про трагедію депортації кримськотатарського народу 1944 року. Дозволити людям відчути та розділити з ними біль та жах реальних спогадів – історій, задля запобігання повторення подібного у майбутньому Урочиста прем’єра стрічки приурочена до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Автор сценарію: Мавілє Халіл
Режисери: Фатіма Осман, Юнус Паша
Оператор: Юнус Паша, Дамір Якубов
Композитор: Герай (Geray)
Звукорежисер: Іван Галадюк
Режисер монтажу: Юнус Паша
Продюсери: Юлія Чернявська, Олег Щербина

FRESH PRODUCTION GROUP – кінокомпанія, була створена в 2005 році. Основний напрямок діяльності – виробництво повнометражних кіно- та, документальних фільмів, телевізійних художніх та документальних фільмів, серіалів і передач. За 10 років роботи на теле- і кіноринку групою компаній FRESH PRODUCTION GROUP було реалізовано понад 500 проектів. Одинадцять фільмів були відзначені призами на міжнародних і вітчизняних кінофестивалях. У 2016 році компанією FRESH PRODUCTION GROUP створено сім фільмів. Генеральный директор – Олег Щербина. Генеральний продюсер – Юлія Чернявська. Сайт компанії.