Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Фільм «Код предків» став призером фестивалю «Листопад»

20 грудня в рамках міжнародного кінофестивалю «Листопад» (Мінськ) відбувся офіційний показ документального фільму «Код предків». Під час заходу Гільдія кінознавців та кінокритиків Білоруського союзу кінематографістів одноголосно обрала стрічку «Код предків» найкращою серед ігрових та неігрових фільмів національного конкурсу та вручила режисеру Володимиру Луцькому головний приз гільдії кінокритиків Білорусі – «Солом’яний зубр».

Документальна повнометражна стрічка «Код предків» була створена компанією «Фреш Продакшн Груп» на замовлення Міністерства культури України. Державна підтримка в рамках програми державної фінансової підтримки виробництва, створення та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування склала 2 млн 266 тис. грн, загальний бюджет фільму – 2 млн. 833 тис. грн.

Зйомки відбувались в Україні і Білорусі. Головними героями фільму стали співачка Катя Chilly та білоруський музикант, композитор, фольклорист Іван Кірчук.

Документальний кінофільм “Код предків” є дослідженням витоків українського народу, пошук його ідентичності через вивчення мелодізму слов’янської етнографічної спадщини. Зараз багато говориться про братерство, про духовну близькість, спорідненість. Ми хочемо проаналізувати зв’язок між сусідніми народами України, Литви, Білорусі та Польщі через музику і фольклор.

Довідка про фестиваль. Мінський міжнародний кінофестиваль «Листопад» — щорічний кінофестиваль, що відбувається з 1994 року в Мінську. Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) акредитувала його як спеціалізований конкурсний фестиваль фільмів країн Балтії, Центральної Азії, а також країн Центральної та Східної Європи.