Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Громади навчали охороняти їхню нематеріальну культурну спадщину

Складати плани з ефективної охорони елементів нематеріальної спадщини учора навчали громади та представників обласних державних адміністрацій. 

Це був перший з низки запланованих Експертною радою з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики семінарів на тему «Основні інструменти охорони нематеріальної культурної спадщини».

Учасники тренінгу навчалися основним інструментам розробки й реалізації планів з охорони елементів НКС, основою яких є обов’язкова широка  участь спільнот, груп та громад. 

«Нематеріальна культурна спадщина – це те, що нас сьогодні об’єднує, за що ми боремося як на воєнному фронті, боронячи рідну землю, так і на культурному фронті, відстоюючи свою культуру, свою мову, свою ідентичність. Саме тому питання охорони нематеріальної культурної спадщини вкрай важливе, оскільки це є частиною нашої «культурної передової», – сказала Юлія Нечипоренко, начальниця Управління охорони культурної спадщини та музеїв МКІП. 

Наступний семінар відбудеться 22 серпня 2022 року і буде присвячений розгляду й можливим шляхам вирішення конкретних питань, з якими зіткнулися громади під час підготовки плану з охорони.