Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського став організатором цілої низки унікальних мистецьких проєктів в дистанційному форматі

В умовах карантину, коли концертна діяльність зупинилася, а освітня повністю перейшла в онлайн, Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського став організатором цілої низки унікальних мистецьких проєктів в дистанційному форматі.

Перший проєкт «Підтримаємо один одного», ініційований університетом, є міжнародним. До нього доєдналися іноземні партнери з Консерваторії музики міста Віго (Conservatorio Superior de Musica de Vigo), Вищої школи музики та виконавських мистецтв Політехнічного інституту Порту (Escola Superior de Musica e Artes do Espetaculo Politecnico do Porto) та Віденської консерваторії у Будапешті (Vienna Konservatorium Budapest). Вже не один рік Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського плідно співпрацює з вищезазначеними закладами Іспанії, Португалії та Угорщини. Результатом співпраці харків’ян із зарубіжними музикантами став відео-ролік із музичними дарунками та онлайн-зверненнями учасників до усіх із щирими побажанням добра, взаємної підтримки. Представлений проєкт спрямований на підтримку суспільства, яке вимушене обмежити зазвичай живе «спілкування» з публікою.

Другий проєкт об’єднав вже не викладачів, а студентів. Уперше у дистанційному форматі об’єдналися співаки хорів трьох університетів: Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Національного технічного університету «ХПІ». 65 студентів різних спеціальностей разом заспівали хор “Va, pensiero” з опери Дж. Верді «Набукко», який в усьому світі вважається символом свободи. Початкові слова «Полети, думко, на золотих крилах» як ніколи актуальні для кожного з нас!

Студентський симфонічний оркестр Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревского, святкуючи 250-річний ювілей Людвіга ван Бетховена, виконав фрагмент Симфонії № 1 німецького композитора. Заклик «Будьте мужні, мільйони!» символізує нескореність духу в боротьбі з пандемією.

Як лікарі та військові боронять країну на «зовнішніх» фронтах, так і діячи мистецтва не дають людям впасти у зневіру, надихаючи, наповняючи душі силами для протистояння викликам сьогодення!