Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Кримськотатарська традиційна культура та орнамент Орьнек

Пандемія COVID-19 суттєво вплинула як на культуру, так і на її діячів. Неможливість збиратись разом для роботи над власними проєктами змусила шукати нові способи продовжувати працювати та підтримувати своєю роботою один одного. Для митців, що практикують традиційний кримськотатарський орнамент Орьнек, таким виходом став арт-челендж зі створення орнаментальних композицій під назвою «Бєрєкєт», який запустили з ініціативи ГО «Алєм» та за підтримки Українського культурного фонду. Метою цього творчого флешмобу було прагнення об’єднати майстрів Орьнек з різних куточків Криму і континентальної України та привернути увагу до традиційної кримськотатарської культури.

«Бєрєкєт» – це один з елементів кримськотатарського орнаменту, яким здавна символізував різноманіття та достаток. Таким творчим різноманіттям і стали 13 майстрів, що прийняли участь у проєкті. То що ж собою являє арт-челендж «Бєрєкєт»?

  • 13 талановитих майстрів, що працюють у різних напрямках декоративно-прикладного мистецтва, обирають для себе один з елементів Орьнек;
  • ці композиції втілюються у авторських роботах, відповідно до напрямку та стилю майстра;
  • весь процес їх роботи детально фіксується знімальною групою та демонструється у відкритому доступі;
  • в результаті, ми отримуємо серію яскравих та динамічних відеороликів, які деталі роботи майстрів та чудову творчу атмосферу кримськотатарської культури.

Для всіх, хто бажає ознайомитись з результатами цього арт-челенджа, команда «Бєрєкєт» створила ютуб-канал, де всі відео-ролики доступні у відкритому доступі. Тому, насолоджуйтесь.