Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Міністерство інформаційної політики України і українська редакція «Радіо Свобода» презентували «Радіо Крим.Реалії»

1

 

Сьогодні, 22 вересня, в прес-центрі Кабінету Міністрів України, Міністерство інформаційної політики України провело прес-конференцію «Другий етап відновлення кримського радіомовлення. Презентація “Радіо Крим.Реалії”».

В заході взяли участь: Сергій Костинський – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Олег Наливайко – Голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України; Мар’яна Драч – директор Української редакції Радіо Свобода (РВЄ/РС); Володимир Притула – керівник кримського проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії» (krymr.com); Олександр Янковський – керівник теле- радіопрограм «Крим.Реалії».

За словами Сергія Костинського, в березні, МІП відновило мовлення Українського радіо на території Криму, яке припинялось через відключення від електропостачання телевежі в с.Луч Миколаївської області. А пізніше повністю вирішило проблему подібних відключень, які набули системного характеру.

«Всі зареєстровані факти відключень були розглянуті Комісією з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що була створена при Міністерстві. За результатами роботи комісії, МІП внесло на розгляд Уряду проект Постанови No 317 «Питання забезпечення сталого функціонування об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави у сфері телекомунікацій та зв’язку в особливий період». Проект був одноголосно підтриманий Кабінетом Міністрів України», – сказав Костинський.

Одночасно МІП ініціював створення та розміщення в ефірі Першого каналу Українського радіо, на частоті 549 кГц, низки кримських програм російською, українською та кримськотатарською мовами, які частково компенсували знищення українських ЗМІ на окупованому півострові.

«Більш того, МІП вдалося досягнути згоди із Радіо Свобода та Українським радіо про створення спільного проекту “Радіо Крим.Реалії”. Через шість місяців проект почав мовити на Крим на частоті 549 кГц», – розповів член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Директор Української редакції Радіо Свобода Мар’яна Драч підкреслила, що Українська редакція Радіо Свобода працює в Україні 61 рік. «Новий проект для кримчан – це новий виклик для редакції, місія якої – сприяти поширенню демократичних цінностей шляхом поширення достовірної інформації, – заявила Мар’яна Драч. – Для нас важливо бути з кримчанами особливо у той час, коли українські й міжнародні правозахисники заявляють про різке погіршення становища на півострові».

в

 

«Кримський проект Радіо Свобода “Крим.Реалії” роблять саме кримські журналісти, які працюють, як на окупованому півострові, так і на материковій Україні», – повідомив керівник проекту, головний редактор Крим.Реалії Володимир Притула, який до анексії, близько 20 років, був власним кореспондентом української редакції “Радіо Свобода” в Криму.

За словами керівника теле- і радіопрограм проекту Крим.Реалії Олександра Янковського, жителі анексованого півострова попри перепони окупаційної влади зможуть отримувати повний спектр інформації про події у світі, Україні, Росії та рідному півострові. Журналісти Радіо Крим.Реалії всіляко цьому сприятимуть.

«Радіо Крим.Реалії» транслюватиметься в ефірі Першого каналу Українського радіо щодня о 8:35 і 18:30. Слухати його можна на середніх хвилях на частоті 549 кілогерц.