Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Міністерство інформаційної політики України презентувало фільм «Крим. Спротив»

12 липня Міністерство інформаційної політики України презентувало художньо-документальну стрічку «Крим. Спротив», присвячену хроніці окупації Криму в лютому 2014 року.

За словами автора ідеї та співавтора сценарію фільму, Першого заступника Міністра інформаційної політики, фільм розрахований в першу чергу на іноземного глядача. «Головний герой фільму – реальний дослідник, який вивчає історію кримських татар. Саме його очима ми бачимо Крим з 2014 року до сьогодні. Це 25 хвилин не тільки фактів, але й почуттів про два роки окупації Криму. Не все та не всі герої тут. Але стрічка про захист України в Криму, про кримських татар та українців на півострові, які наразі стали головною мішенню для окупанта, але продовжують свій опір – хто у в’язницях, хто на свободі, хто в окупованому Криму, а хто на материку», – зазначила Джапарова.

Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності внесення змін до Х розділу Конституції України, що стосується статусу АР Крим та м. Севастополя. «Ми зобов’язані дати кримським татарам право на самовизначення в рамках єдиної української держави. Це те, що ми заборгували кримським татарам. Українська влада мала зробити це принаймні 20 років тому. І зараз ситуація була б абсолютно іншою», – запевнив Глава держави.

Міністр Юрій Стець відмітив, що ця стрічка – не лише історія сучасної України, трагічна історія, – це біль всіх українців та гостра біль корінного народу. Міністр висловив сподівання, що фільм змусить багатьох відчути, що не можна замовчувати злочини Росії щодо України.

«Завдяки цьому фільму можна вимірювати певні кроки задля повернення Криму. Весь світ ще раз відчує той біль людей, які живуть в Криму, і їх намагання повернутися до своєї держави», – сказав Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він також відзначив, що питання повернення Криму набуває все більшої уваги міжнародної спільноти, та нагадав останні рішення Парламентської Асамблеї ОБСЄ та Варшавський Саміт НАТО, які чітко окреслили незаконність анексії Криму Російською Федерацією та необхідність повернення Криму до України. Співачка Джамала, переможниця пісенного конкурсу «Євробачення -2016», подякувала авторам фільму та всім присутнім в залі за небайдужість.

«Ми заслуговуємо на диво і щастя. Крим був, є і буде українським», – наголосила вона.

Показ відбувся в кінотеатрі «Україна» за участі Президента України Петра Порошенка, Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця, лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, голови Меджлісу кримських татар Рефата Чубарова, міністрів Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, кримської спільноти, членів Нацради України, експертів, представників ЗМІ, військових та інших представників центральних органів виконавчої влади та інших поважних гостей.

Показ відвідала, зокрема, співачка Джамала.

Довідково: Документально-художня стрічка розповідає про окупацію Автономної Республіки Крим російськими військами в лютому 2014 року. Головний герой фільму – іноземний дослідник Джеймс (Остін Черрон), який приїхав на півострів відразу, як дізнався про присутність невідомих «зелених чоловічків», аби дослідити, що насправді відбувається в Криму. Саме тут у лютому-березні 2014 року він стає свідком появи «безіменних» російських військ і незаконного «референдуму» щодо статусу Криму. Дослідження науковця спонукає його зануритись в події 2014 року та наслідки захоплення Криму.

Переглянути фільм…