Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Міністерство інформаційної політики України прозвітувало за третій місяць діяльності

Сьогодні, 9 червня, відбулася прес-конференція Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця «Звіт діяльності МІП за травень 2015 року»

Окрім Міністра, в прес-конференції взяли участь: заступник Міністра Тетяна Попова, радник Міністра з питань інформаційної політики Криму Сергій Костинський та співголова Експетної ради при МІП, доцент кафедри міжнародних медіа комунікацій та комунікативних технологій Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Даниленко.

Міністр Юрій Стець розпочав звіт з проектів, реалізованих МІП на виконання програми дій Уряду на 2015 рік. Зокрема, він повідомив присутнім, що Експертною радою при МІП напрацьовано та представлено для обговорення проект Концепції інформаційної безпеки України. 

В той час як проект Закону «Про іноземне телебачення і радіомовлення України», в рамках діяльності спільної робочої групи, вже передано для ознайомлення народним депутатам – членам Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України.

Під час виступу Міністр повідомив: «Вже починаючи з цього тижня ми представимо проект Концепції інформаційної безпеки в регіонах України, щоб почути думку всіх зацікавлених експертів нашої держави. Що стосується законопроекту, я сподіваюся, що вже восени ми зареєструємо його у Верховній Раді України».

Детальніше про проект Концепції розповів Сергій Даниленко, зазначивши всі ключові моменти та критерії, якими керувалася Експертна рада під час написання документу.

«Експертна рада під час написання проекту Концепції перш за все враховувала той момент, щоб документ був актуальним не тільки в добу, коли держава зазнає тиску, а й коли стане на шлях розбудови. Хочу також зазначити, що члени Експертної ради висловлюють подяку Міжнародному фонду “Відродження” та офісу представника ОБСЄ в Україні за підтримку роботи ЕРМІП», – зауважив співголова.

Звітуючи про частину роботи, за яку відповідає Тетяна Попова, зокрема про спільний проект МІП та МОУ «Embedded journalism», заступник Міністра зазначила, що зараз йде робота над тим, щоб журналісти під час участі в програмі на передовій мали належне страхування. Також Тетяна Попова повідомила, що Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення щотижнево проводить засідання, на яких йде мова про застосування всіх необхідних інструментів для відновлення мовлення на визволених територіях на Сході країни. 

Юрій Стець також підкреслив, що на засіданні Уряду ініціюватиме необхідні внесення змін до відповідних постанов для швидкого просування процесу, навівши приклад Постанови № 317 «Питання забезпечення сталого функціонування об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави у сфері телекомунікацій та зв’язку в особливий період», яка була ініційована МІП та підписана Прем’єр-міністром 25 травня 2015 року. 

 Разом з тим, Сергій Костинський, звітуючи по роботі щодо інформаційної політики Криму відмітив, що соціальна комунікаційна кампанія “Крим – це Україна” вийшла на світовий рівень. Сьогодні сюжети кампанії розміщено в Австралії, Північній Америці та Європі. 

«Ми не збираємося зупинятися! Світ нас підтримує, тому будемо робити все, щоб повернути півострів», – додав Міністр.

Під час відповідей на запитання журналістів, з приводу запуску каналу іномовлення, Міністр запевнив: «Я сподіваюся, що як тільки процес передачі каналу «УТР» пройде всі бюрократичні рівні, запуск каналу іномовлення «Ukraine Tomorrow» буде здійснено Міністерством за місяць».

Такі звіти, в рамках програми Міністерства «Відкрита влада», відбуваються щомісячно. З презентаціями аналізу роботи МІП за кожен місяць діяльності можна ознайомитись в розділі Документи.