Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Міністерство культури, молоді та спорту України висловлює щирі співчуття з приводу смерті Федоришина Ярослава Васильовича

Міністерство культури, молоді та спорту України із глибокою скорботою сповіщає, що 20 березня 2020 року на 65 році пішов із життя Заслужений діяч мистецтв України, засновник та керівник Львівського академічного духовного театру «Воскресіння», директор Міжнародного театрального фестивалю «Золотий Лев», український театральний діяч, режисер, актор Федоришин Ярослав Васильович.

Ярослав Федоришин народився 1955 року у Хабарівському краю в родині репресованих. Згодом родина повернулася в Україну та мешкала у Івано-Франківській області. Навчався в Харківському державному інституті мистецтв ім. І. Котляревського та у Московському інституті театрального мистецтва на курсі режисера Анатолія Ефроса. Завжди з любов’ю і гордістю згадував своїх геніальних викладачів – Михайла Туманішвілі, Бориса Морозова, Розу Сіроту, Йосифа Райхельгауза. Стажувався у Польщі у всесвітньо відомого польського режисера Кшиштофа Зануссі. Дуже шанував творчість нашого земляка, екс-львів’янина, московського режисера Романа Віктюка. У 1990 році заснував Львівський духовний театр «Воскресіння», був його незмінним директором і художнім керівником. 1992 року започаткував Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев». Нині фестиваль є членом Міжнародних театральних зустрічей (IETM) та Міжнародної театральної Асоціації (IFEA). Митець працював з акторами за власною методологією, яка дає змогу працювати і в складній драматургії та бути вільним у насиченому вуличному дійстві.

Від щирого серця співчуваємо рідним і близьким Федоришина Ярослава Васильовича. Світлий і незгасний спомин про його добрі земні справи назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав.
З глибокою повагою,
Міністерство культури, молоді та спорту України.