Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Міністерство культури, молоді та спорту України висловлює щирі співчуття з приводу смерті Мокренка Анатолія Юрійовича

Міністерство культури, молоді та спорту України висловлює щирі співчуття з приводу смерті Мокренка Анатолія Юрійовича.

24 березня, на 87 році життя відійшов у вічність видатний український баритон, народний артист України, народний артист СРСР, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та Державної премії Грузії ім. Захарія Паліашвілі Анатолій Юрійович Мокренко.

Анатолій Мокренко закінчив Київський політехнічний інститут, а згодом вечірнє відділення Київської державної консерваторії імені П. І. Чайковського (по класу вокалу О.Гродзинського). Понад 50 років віддав оперній сцені. На початку 90-х був призначений керівником Національної опери України і прослужив на цій посаді дев’ять років. В його репертуарі понад 40 провідних партій для баритона вітчизняної та зарубіжної оперної класики. А також, велика кількість творів українських композиторів та народні пісні. Особливе місце в творчості співака займають пісні Олександра Білаша, найвідоміші з яких – “Два кольори”, “Дзвенить у зорях небо чисте”, “Віконце”, “Подай крилята”, “Марія”, “Любисток”, “Галина-Калина”, “Соняшник”, “Цвітуть осінні тихі небеса”, “Їхав я по гравію”, “Найсвятіше на світі”, “За літами”. Співак багато записувався на радіо і телебаченні. Виступав на оперних і концертних сценах США, Франції, Німеччини, Англії, Іспанії, Швеції, Канади та інших країн світу. Брав участь у зйомках кількох кінофільмів, серед яких “Тигролови” за Іваном Багряним, “Чорна рада”, “Поет і княжна” та інші. В останні роки Анатолій Мокренко викладав у Національній музичній академії, організовував конкурси вокалістів та видав кілька книжок мемуарів.

Серед видатних постатей на ниві української культури другої половини XX – початку XXI ст. одне з перших місць належить Анатолію Юрійовичу Мокренку. Вірний син свого народу, син української землі, він віддав серце і розум справі, яку безмежно любив.

Міністерство культури, молоді та спорту України висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям, колегам і всій мистецькій спільноті.

Світла і вічна пам’ять Митцю.