Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МІП: 26 лютого в Києві відбувся IV Міжнародний форум «Окупований півострів: чотири роки опору»

Відкриваючи захід, Віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко зазначив: «Ми всі разом: і Президент, і Уряд, і органи виконавчої влади робимо все для того, щоб Крим не почувався полишеним, щоб у жодної людини у світі не виникло, навіть, думки про те, що окупація та анексія мають законний характер».

Ірина Геращенко, Перший заступник Голови Верховної Ради України запевнила: «Позиція влади є відома: ми маємо боротися за людей, за кримських татар, за українців, які залишаються на окупованих територіях. Всі політв’язні, які сказали, що вони українці, мають отримати допомогу. Ця тема залишається в центрі». Також за її словами, зараз в Криму намагаються насильно провести вибори Президента, не допускаючи міжнародні правозахисні організації.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що «Нині два мільйони громадян є заручниками Російської Федерації. Робоча група, яка створена конституційною групою, плідно попрацювала у травні та створила документ, який повинен внести поправку до Конституції». «Санкції є недостатніми для того, щоб повернути Росію у рамки міжнародного права. Введення миротворчих сил є пріоритетом для країни, за умови чіткого контролювання їх дій», – запевнив він. «Ми маємо боротися проти звикання до окупації», – зазначила співголова фракції Зелених «Європейський вільний альянс» Європейського парламенту Ребекка Гармс.

Вона підкреслила, що «необхідно постійно піднімати питання окупованого півострова, грубих порушень прав людини, які відбуваються на півострові щодня. Переслідування кримських татар та українців на території Криму є яскравим свідченням того, що півострів опинився під російським контролем саме в результаті окупації, а не вільного волевиявлення його мешканців».

Марі Йованович, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні: «Сполучені Штати утримують питання Криму на порядку денному, спецпредставник Державного департаменту Курт Волькер наголошує на необхідності прогресу у кримському питанні, якщо Росія хоче врегулювати конфлікт з міжнародної спільнотою. Санкції, пов’язані з Кримом, лишатимуться в силі до звільнення півострова».

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець додав, що МІП взяло на себе інформаційну реінтеграцію Криму. «Це не лише розроблена нами Стратегія дій, це і постійні інформаційні приводи, заходи, відкритті майданчики для вирішення подальших кроків. Ми об’єднали всіх, хто є ключовими гравцями у поверненні Криму. Ми стаємо країною, яка дає іншим країнам приклад як діяти в поверненні своїх територій». Міністр додав, що сьогоднішній захід – четвертий, який МІП зробило міжнародним.

У своєму звернені Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив: «Мій оптимізм базується на тому, що міжнародні спільноти такі як НАТО,ООН, ЄС надають велику допомогу та залишаються на боці України. МЗС робить усе, щоб міжнародна спільнота не звикала, що Крим є окупованою територією. Ми намагаємось закрити це питання назавжди. На кожному міжнародному зібранні ми піднімаємо проблему Криму та спонукаємо держави вирішувати це питання».

Зазначимо, що Міжнародний форум «Окупований півострів: чотири роки опору» відбувається в рамках загальнонаціональної комунікаційної кампанії МІП. Окрім цього відкрито фотовиставку та здійснено презентацію документального фільму про політичних в’язнів Кремля, бордову кампанію «Бранці Кремля», виготовлено брошуру «Бранці Кремля», відеоролик, як соціальну рекламу.