Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МІП: Народні депутати проголосували за систему іномовлення України в першому читанні

 1

Сьогодні, 4 листопада 2015 року, Верховна Рада України проголосувала, у першому читанні, за законопроект Міністерства інформаційної політики України «Про систему іномовлення України», внесений Урядом до Парламенту від 13.07.2015 за № 2334а.

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, перед голосуванням за законопроект, зробив відеопрезентацію Мультимедійної платформи іномовлення України (МПІУ), а також поінформував про підтримку Координаційної ради при Світовому Конгресі Українців, що сприятиме просуванню іномовлення України в світі.

 Крім того, Міністр розповів про ряд зустрічей з послами іноземних країн (Єгипту, Туреччини, Болгарії, Греції, Кіпру, Австралії, Канади, Естонії, Грузії, Ізраїлю), де оговорювалося питання поширення контенту МПІУ в цих країнах.

Юрій Стець: «Питання іномовлення – це питання держави, а не окремої фракції. Це питання майбутнього України. Я прошу народних депутатів підтримати цей законопроект».

Вікторія Сюмар – голова профільного Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики під час свого виступу підкреслила, що фахівці, які зібралися в Комітеті вважають, що телеканал відповідає світовим стандартам іномовлення. Голова Комітету також наголосила на необхідності схвалення цього законопроекту.

 За результатами голосування, законопроект прийнято за основу в першому читанні. Після першого читання профільний Комітет внесе пропозиції народних депутатів і проект закону винесуть на друге читання як невідкладний. На цьому наголосив Голова ВРУ Володимир Гройсман.

Нагадаємо, що 1 жовтня 2015 року відбувся запуск Мультимедійної платформи іномовлення України, правовим рушієм для якої стане вищезгаданий законопроект. Після підписання законопроекту Президентом України МІП завершить реформу іномовлення України.

Метою законопроекту є забезпечення доступу іноземної аудиторії, в тому числі української діаспори України до об’єктивної, актуальної та повної інформації про події в Україні, формування та підтримання позитивного іміджу України у світі шляхом оперативного, об’єктивного інформування про події в Україні, офіційну внутрішню і зовнішню політику та позицію держави, діяльність державних органів.