Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МІП підписало меморандум про співпрацю з громадськими організаціями «Інститут інформаційної безпеки» (Україна) та «Разом» (США)

24 травня Міністерство інформаційної політики підписало меморандум  про співпрацю з громадськими організаціями «Інститут інформаційної безпеки» (Україна) та «Разом» (США), метою якого є спільний захист інформаційного простору України та підвищення обізнаності громадян у сфері медіа.

В рамках спільної діяльності, МІП та громадські організації планують працювати над створенням та розвитком міжнародного проекту «Інформаційний щит». Головним завданням проекту є виявлення в медіа просторі  інформаційних спецоперацій, метою яких є викривлення подій в Україні та негативний вплив на імідж країни в світі.

«Маючи в розпорядженні обмежені фінансові ресурси, МІП завжди відкритий до співпраці з громадськими рухами, які докладають зусиль для протидії російській пропаганді. Синергія зусиль українців, незалежно від того живуть вони в Україні або за її межами, вже довела свою ефективність під час подій Євромайдану та допоможе країні зараз перемогти в інформаційній війні з агресором»,- підкреслив Міністр інформаційної політики Юрій Стець.

Першими кроками спільної діяльності стане моніторинг повідомлень про Україну сімома мовами, а саме: англійською, французькою, німецькою, іспанською, арабською, російською та українською та щотижневий аналіз і візуалізація згадувань про Україну у світових ЗМІ.

 «Розвідка відіграє важливу роль у боротьбі. Інформаційна розвідка не є виключенням. Щоб боротись з пропагандою, потрібно знати її масштаби, джерела, агентів пропаганди, шляхи розповсюдження. Саме для дослідження інформаційного простору був створений проект “ОКО”. Усвідомлюючи неготовність України до широкомасштабної інформаційної війни, а також обмеженість державних ресурсів, ми розпочали роботу, не очікуючи ініціативи “зверху”. Але Україна набуває досвіду, займає впевненіші позиції, і створення державної структури, направленої на боротьбу з пропагандою, безумовно є важливим кроком. А готовність новоствореного Міністерства співпрацювати з вже існуючими проектами, використовувати напрацювання проекту “ОКО”, свідчить про серйозність намірів проводити дійсно об’єднану і координовану боротьбу на інформаційному фронті. Організація “Разом” і команда проекту “ОКО” зокрема, покладає великі надії на співпрацю з Міністерством інформаційної політики і вірить, що спільно ми зможемо досягти значних результатів в інформаційній боротьбі»,- заявила президент Громадської організації «Разом» Люба Шипович.

Громадська організація «Інститут інформаційної безпеки» була створена волонтерами, які за підтримки МІП реалізували проект «Інформаційні війська», запуск якого набув значного розголосу у ЗМІ.

  

1