Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МІП: У Києві пройшов V Міжнародний форум «Окупований Крим: 5 років опору»

27 лютого 2019 року в Мистецькому Арсеналі в Києві відбувся V Міжнародний форум «Окупований Крим: 5 років опору», організований Міністерством інформаційної політики України.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

У рамках Форуму відбулись три панельні дискусії, під час яких пройшло обговорення національних та міжнародних інструментів боротьби за повернення Криму, а також правозахисний дискурс для привернення уваги до порушення прав людини на окупованому півострові.

Першу, національну, панель модерувала Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. В дискусії взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі, Перший заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Заступник Міністра закордонних справ Василь Боднар, Заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов та Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Учасники обговорили курс державної політики щодо деокупації Криму та зусилля держави зі збереження зв’язків з громадянами України на окупованих територіях.

Міжнародну панель Форуму модерувала правозахисниця Олександра Матвійчук, Голова правління правозахисної організації  «Центр громадянських свобод». У рамках дискусії Депутат Європарламенту Ребекка Хармс, Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, Голова Комітету у закордонних справах Сейму Латвійської Республіки Ріхардс Колс, Член Сейму Литовської Республіки Емануеліс Зінгеріс та Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере висловили одностайну підтримку територіальної цілісності України та засудили незаконну анексію Криму від імені європейської та євроатлантичної спільноти.

У третій, правозахисній панелі, яку модерував журналіст Андрій Куликов, взяли участь Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, Заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, координатор освітніх програм для юристів УГСПЛ Дар’я Свиридова, адвокат та правозахисник Еміль Курбедінов, правозахисниця та співзасновниця «Крим SOS» Таміла Ташева та російський адвокат Микола Полозов.