Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МІП: Україна та НАТО продовжать співпрацю задля впровадження системи державних стратегічних комунікацій

16 вересня 2016 року відбулася зустріч Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця, заступника Міністра Артема Біденка, радника Міністра з питань стратегічних комунікацій Аліни Фролової зі заступником Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії, Послом Таканом Ілдемом, Головою Представництва НАТО в Україні Олександром Вінниковим та Керівником Центру інформації та документації НАТО в Україні Наталією Немилівською.

Основними темами для обговорення стали розвиток системи державних стратегічних комунікацій в Україні, прогрес у впровадженні Дорожньої карти Партнерства у сфері стратегічних комунікацій між Україною та НАТО та спільні кроки щодо протидії сучасним інформаційним викликам.

За словами Міністра інформаційної політики Юрія Стеця, наша держава стоїть на передовій інформаційного фронту гібридної війни, що розпочата Росією: «Відбувається масштабна маніпуляція громадською думкою з боку Росії. Ми – на інформаційній передовій гібридної війни. Ми повинні ефективно протидіяти дезінформації і вибудовувати власну історію. Саме тому сьогодні одним з найбільш важливих завданнь української влади є розбудова та розвиток державних комунікацій та інформаційного середовища».

Такан Ілдем зазначив, що в роботі НАТО в Україні допомога у розвитку стратегічних комунікацій є пріоритетним напрямком, тому що комунікаційна функція є складовою творення державної політики: саме вміння влади побудувати та підтримувати діалог із суспільством та партнерами забезпечує стабільний розвиток держави, сприяє її безпеці. 

«Україна є стратегічним партнером НАТО і ми намагаємося надавати стратегічну підтримку. Ми повинні знайти відповіді на нові інформаційні виклики разом, дати можливість розвиватися стратегічним комунікаціям, щоб доносити суспільству правду», – сказав пан Посол. Він також підкреслив важливість існування МІП як державного органу, що відповідає за розвиток інформаційної сфери, та звернув увагу на спільний підхід до роботи з інформацією МІП та НАТО, що відображений у слогані МІП «Найкраща контрпропаганда – це правда».

Аліна Фролова, радник Міністра з питань стратегічних комунікацій: «Якщо раніше в питаннях стратегічних комунікацій ми потребували консультативної допомоги, то сьогодні нам вже треба практична участь партнерів. Україна має дорожню карту та сформулювала пріоритетні проекти в її межах. Нами зроблено значні кроки на шляху впровадження системи і наступний рік має стати роком перших видимих результатів. Тому допомога партнерів стає все більш важливою. Ми цінуємо підтримку, яку надає нам НАТО, та відділ Громадської дипломатії зокрема, у реалізації таких амбіційних проектів».

На завершення зустрічі пан Ілдем запросив Міністра відвідати з офіційним візитом штаб–квартиру НАТО, де, зокрема, буде можливість детально обговорити подальші кроки на шляху практичного впровадження Дорожньої карти Партнерства у сфері стратегічних комунікацій.