Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МІП в Арсеналі презентувало дітям книгу «Україна в дзеркалі Японії»

16 грудня у Мистецькому арсеналі відбулася презентація дитячої книги «Україна в дзеркалі Японії», створеної на замовлення Міністерства інформаційної політики України харківською художницею Марією Рубан.

Книга – це серія малюнків для дітей, в яких порівнюються традиційні символи Японії та України.

За словами художниці, малюнки намальовані аквареллю, бо стиль акварельного малюнку традиційно властивий японській художній школі.

Марія Рубан: «Так, з одного боку сторінки у нас зображений, наприклад, самурай, а з іншого – козак; японський храм – українська церква; суп місо – борщ, сакура – соняшник, тощо».

Відкриваючи захід, Артем Біденко, державний секретар МІП сказав, що Рік Японії пройшов всіма містами України – кожен регіон відчув традиційні та культурні особливості Японії, але ми вирішили створити щось особливе й для дітей. «МІП тримало тему Японії в топі новин протягом року. Ми намагалися створити свої заходи, розповсюдили містами України  дві соціальні кампанії: про допомогу Японії Україні й про особливості японців. А сьогодні ця книга для діток – це можливість наблизити українців і японців одне до одного через графічні сприйняття. Сподіваємося, що це буде хороший сувенір на згадку про Україну для тих японців, які взаємодіють з Україною, як у нас в країні, так і в Японії».

Політичний аташе Посольства Японії Такаші Хірано: «Я вважаю, що легко казати, що ми, японці, та українці, дуже різні, але цікавіше дізнаватися, що ми різні але водночас досить подібні. Коли ми будемо знати більше один про одного, ми зможемо говорити більше й більше про такі речі. Ця книжка слугуватиме цьому».

Під час презентації відбувся майстер-клас від художниці для діток – японців та українців. Близько 40 чоловік – батьки та діти – малювали разом символи двох країн.