Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МІП: Відбулося відкрите засідання робочої групи з напрацювання пропозицій щодо застосування санкцій стосовно представників засобів масової інформації

 1

Сьогодні, 21 вересня, в Міністерстві інформаційної політики України відбулося відкрите засідання робочої групи з напрацювання пропозицій щодо застосування санкцій стосовно представників засобів масової інформації.

Юрій Стець: «Список журналістів, які потрапили під санкції, містить помилки. Через це ми сьогодні зібрали робочу групу. Ми маємо виправити це, адже ті люди і органи державної влади, які вміють виправляти свої помилки є небайдужими до долі своєї держави».

Зі свого боку народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова також зауважила про необхідність редагування санкційного списку та обговорення превентивних механізмів, які в подальшому допоможуть уникнути подібних помилок.

1

Сергій Костинський, який є членом Національної ради України з питань телерадіомовлення підкреслив: «Для журналістів, які розповсюджують міфи, а не достовірну інформацію, повинен посилюватися фільтр із законодавчих актів, що є інструментом, який дозволить захистити наших громадян».

В свою чергу радник Міністра з питань інформаційної безпеки Дмитро Золотухін додав, що журналісти, як і всі іноземні громадяни, мають працювати, дотримуючись законів тих країн, куди вони приїжджають.

“Ми пропонуємо відкликати весь список, і попрацювати декілька тижнів. Ми можемо дати ті прізвища, які в нас є на дошці ганьби. А вирахувати всіх, з’ясувати хто і що, хто достойний, а хто ні – складно. Для цього потрібно декілька тижнів”, – сказала голова правління ГО “Телекритика” Наталія Лігачова.

На завершення засідання, Юрій Стець запропонував, щоби протягом декількох днів члени робочої групи та присутні представники журналістських громадських організацій подали свої пропозиції в письмовому вигляді. Вони будуть опрацьовані МІП та запропоновані Міністром до обговорення на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

Нагадаємо, що 16 вересня Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 2 вересня, що запроваджує розширений список фізичних і юридичних осіб, яких стосуються санкції України через їхню причетність до дестабілізації в державі. У зв’язку з цим Міністр інформаційної політики Юрій Стець створив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо застосування санкцій стосовно представників засобів масової інформації.