Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП оголошує результати конкурсного відбору учасників пілотного проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти «Мистецька освіта без обмежень».

Протягом червня 2020 року МКІП приймав заявки для участі у першому етапі пілотного проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти «Мистецька освіта без обмежень», метою якого є підвищення рівня доступності мистецької освіти, допомога у створенні освітнього простору, дружнього для усіх, а також виявлення конкретних перешкод для інклюзивного навчання мистецтву.

Приємно відзначити, що наш проєкт викликав значний інтерес не тільки серед мистецьких шкіл, а й серед закладів загальної середньої освіти, а також окремих громадян. За результатами опрацювання заявок нам довелося прийняти непросте рішення: перший етап пілотного проєкту «Мистецька освіта без обмежень», як і планувалося, пройде виключно для мистецьких шкіл як закладів спеціалізованої освіти в системі позашкільної освіти. На нашу думку, сьогодні мистецькі школи, на відміну від закладів загальної середньої освіти, повністю позбавлені підтримки розвитку інклюзивної освіти на державному рівні, тому нашим першочерговим завданням є допомога саме таким закладам.

Але враховуючи широкий інтерес до розвитку інклюзивної мистецької освіти у закладах загальної середньої освіти, зокрема у мистецьких ліцеях, ми обов’язково заплануємо окремий проєкт, бенефіціарами якого стануть саме такі заклади освіти.

Отже, наступного навчального року будемо напрацьовувати моделі підвищення доступності мистецької освіти разом з такими мистецькими школами.