Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП висловлює щирі співчуття з приводу смерті Кшиштофа Пендерецького

Міністерство культури та інформаційної політики України висловлює щирі співчуття з приводу смерті польського композитора Кшиштофа Пендерецького.

У Кракові 29 березня після тривалої хвороби на 87-му році життя помер один із найвидатніших композиторів сучасності, диригент, музичний педагог та громадський діяч Кшиштоф Пендерецький.

Свою композиторську кар’єру він розпочав після закінчення Краківської консерваторії в 1958 році. Став відомим завдяки своїм творам «Плач по жертвах Хіросіми», «Поліморфія», «De natura sonoris». Кшиштоф Пендерецький впродовж багатьох десятиліть був однією із центральних постатей світової академічної музики. Його називали «великим відкривачем звуків», «експериментатором», «музичним авангардистом», постмодерним класиком».

Твори композитора можна почути у фільмах: «Екзорцист» Вільяма Фрідкіна, «Сяйво» Стенлі Кубрика, «Дикі серцем» Девіда Лінча, «Людські сини» Альфонсо Куарона, «Катинь» Анджея Вайди та «Острів мервтих» Мартина Скорсезе. Загалом він написав музику до 85-ти фільмів та вистав.

За свою творчість отримав численні відзнаки та престижні нагороди в Польщі та за кордоном. Двічі був удостоєний премії Prix Italia та чотири рази отримував нагороду Греммі. Британський Guardian назвав його найбільшим сучасним польським композитором.
Кшиштоф Пендерецький був професором і ректором Музичної академії у Кракові, почесним доктором багатьох університетів.