Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП висловлює співчуття з приводу смерті Алтухова Валерія Миколайовича

29 квітня 2021 року на вісімдесятому році життя помер Алтухов Валерій Миколайович.

Алтухов Валерій Миколайович працював на посаді директора Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату (нині Харківський державний музичний ліцей) 37 років, починаючи з 1984 року.

Займаючи посаду директора, докладав багато зусиль для створення умов щодо підвищення професійного рівня підготовки вихованців школи. З цією метою за власною ініціативою на базі школи проводилися міжнародні конкурси духових інструментів, а також Конкурс юних скрипалів імені Богодара Которовича, Міжнародний конкурс юних піаністів імені Володимира Крайнєва, міжнародні фестивалі дитячого виконавського мистецтва “Музика-наш спільний дім”, “В гостях у Айвазовського”, «В гостях у Гоголя».

Є автором навчального посібника для студентів закладів спеціалізованої вищої освіти «Гами та вправи для розвитку техніки гри на кларнеті» (посібник-хрестоматія).

За роки педагогічної праці випустив біля 60 учнів, які є багаточисленними лауреатами та дипломантами на різноманітних конкурсах.

З 1994р. працював в Харківському національному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського викладачем, доцентом, професором по класу кларнет.

У 1996 році за особистий внесок у розвиток національної музичної культури, високий професіоналізм Указом Президента України Алтухову Валерію Миколайовичу було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». У 2003 році нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України «За вагомий особистий внесок у розвиток культури».

Увійшов до збірки «500 впливових особистостей» в межах національної іміджевої програми «Лідери XXI століття», отримав Почесну відзнаку Харківської обласної ради «Слобожанська слава», у 2017 році отримав звання «Почесний громадянин міста Харкова», нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеню, відомий громадський діяч.

Довідково: Алтухов Валерій Миколайович народився 6 жовтня 1941 року в місті Коканді Ферганської області Узбекської СРСР в родині військовослужбовців у багатодітній сім’ї.
З 1944р. виховувався в різноманітних дитячих будинках м. Коканда. в 1953 році вступив до військово-музичної школи м. Ташкента, яка в 1957р. була реорганізована в спеціальну музичну школу та закінчив її у 1960р. з золотою медаллю.

У 1957р. брав участь у Республіканському конкурсі молодих виконавців, посів І місце та отримав звання лауреата. В цьому ж році взяв участь у міжнародному конкурсі молодих виконавців у м. Москві в рамках VII міжнародного музичного фестивалю молоді та студентів.

У 1960 році вступив на оркестровий факультет Ленінградської державної консерваторії ім. Р. Корсакова та закінчив її з відзнакою.

У 1966р. став працювати викладачем класу кларнета в Харківській спеціальній музичній школі-інтернаті та концертмейстером групи кларнетів в Харківській обласній філармонії.