Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Національна рада та Міністерство інформаційної політики вимагають негайно увімкнути всі програми Українського радіо

За повідомленням директора НРКУ Анатолія Табаченка, Кабінет Міністрів України урізав фінансування НРКУ на 3 млн. гривень, що унеможливлює функціонування Українського радіо у попередніх обсягах. Щоб не створювати заборгованості за розповсюдження програм перед Концерном РРТ, керівництво НРКУ вирішило відключити передавачі на середніх, ультракоротких та ФМ-хвилях. Таким чином, програми першого каналу НРКУ вимкнуті всюди, крім обласних центрів, програми УР-2 і УР-3 поширюються тільки в Києві. А ефіри обласних ДТРК періодично перериваються на тривалі проміжки тиші.

Керівництво НРКУ про своє рішення не попередило Національну раду та Міністерство інформполітики України, і ситуація стала відома цим органам тільки після факту відключення.

Вимкнення передавачів Українського радіо сталося чи не  вперше за всю багаторічну діяльність найдавнішого українського мовника. Ця ситуація у час фактичної війни та напередодні проведення  місцевих виборів є просто катастрофічною.

Юрій Стець, Міністр інформаційної політики України: “Ситуація з відключенням Українського радіо в ряді регіонів країни є просто неприпустимою,  бо вона створює загрозу  інформаційній безпеці держави. На найближчому засіданні Уряду я внесу постанову про відновлення фінансування, яка дозволить поновити радіомовлення на всій території країни”.

Національна рада та Міністерство інформполітики України звертаються до Держтелерадіо,  у підпорядкуванні якого  перебуває діяльність державного мовника, та до Міністерства фінансів України з вимогою здійснити всі можливі кроки, аби мовлення Українського радіо було негайно відновлено у попередніх обсягах.