Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Полтавська ОДА проводить відкритий архітектурний конкурс на спорудження в Полтаві пам'ятника Симону Петлюрі

У 2021 році виповнюється 100-річний рубіж Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби й відродження української нації. Саме в період подій Української революції 1917–1921 років було ініційовано створення української армії. Симон Петлюра став відданим і рішучим командувачем повстанського та визвольного руху. Маючи неординарні організаторські й дипломатичні здібності, авторитет в армії та в уряді, Симон Петлюра очолив Директорію Української Народної Республіки та виконував обов’язки Головного Отамана військ Української Народної Республіки. Ідеї Симона Петлюри українці відроджують уже в незалежній Україні.

Симон Петлюра уродженець міста Полтави. Тут пройшло його дитинство, юність, тут в 1900 році він вступив до лав Революційної української партії та розпочав свою політичну діяльність, ставши організатором перших протестів семінаристів проти утисків влади. Активний учасник українського руху, громадський діяч, публіцист, очільник об’єднаних українських збройних сил, талановитий військовий стратег і дипломат, Симон Петлюра вніс вагомий вклад в історію українського державотворення.

Вперше меморіальну дошку на вшанування Симона Петлюри встановили на старому корпусі Полтавської державної аграрної академії у 2006 році. Це була будівля колишньої Полтавської духовної семінарії, де навчався відомий український націоналіст. У 2018 році відкрито меморіальну дошку на будинку, що на вул. С.Петлюри, 7/22, поруч з місцем, де проживав Симон Петлюра.

В місті утворено 5 локацій, безпосередньо пов’язаних з життям видатного полтавця, які є місцем реалізації мистецьких проєктів, просвітницьких турів і презентацій, „петлюрівських читань”, конкурсу „пісень Української революції”.

Видатна постать Симона Петлюри заслуговує на масштабніше вшанування в рідному місті. Наступним етапом є спорудження пам’ятника.
Нині, з метою задоволення ініціатив громадськості й відновлення історичної справедливості, Полтавська обласна державна адміністрація оголосила проведення Всеукраїнського відкритого архітектурно конкурсу на спорудження в м. Полтава пам’ятника Симону Петлюрі.

Детальніше за посиланням.