Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Премію імені Леся Курбаса у 2020 році присуджено головному режисеру Одеського національного академічного театру опери та балету

За результатами таємного голосування Комітетом з присудження премії імені Леся Курбаса прийнято рішення присудити премію у 2020 році Лавренчуку Євгену Вікторовичу за постановку опери «Травіата» Дж. Верді у Одеському національному академічному театрі опери та балету та присвоїти звання лауреата премії імені Леся Курбаса. За постановку оперної вистави Премія імені Леся Кубаса присуджена вперше.

Євген Лавренчук народився 1982 року у Львові. 2003-го закінчив Російський інститут театрального мистецтва (майстерня Романа Віктюка) за фахом «оперний режисер», потім — вищі курси хореографії в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща), Вищі курси режисерів ігрового кіно (Москва). З березня 2018-го призначений головним режисером Одеського національного театру опери та балету.
Євген є автором більше 30 постановок на різних українських і закордонних сценах за творами Юліуша Словацького, Станіслава Пшибишевського, Вітольда Ґомбровича, Славоміра Мрожека, Чеслава Мілоша, Вільяма Шекспіра тощо. Лауреат міжнародних конкурсів і фестивалів Європи. Здійснює постановки, а також веде активну педагогічну діяльність в Україні, Польщі, Німеччині, Литві та Ізраїлі. Автор методики викладання акторської майстерності та режисури. Вільно володіє українською, англійською, польською, івритом, російською та французькою мовами.