Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

"Змінимо країну разом" – театр поїде на схід

Театр ім. Марії Заньковецької переміг у Конкурсі культурних обмінів між закладами Львівської, Луганської і Донецької областей “Змінимо країну разом” від Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”. В межах реалізації цього проєкту партнерства театр представить восени виставу “Останній Гречкосій” (режисер та драматург Орест Огородник) у місті Краматорськ на сцені Міського палацу культури ім. Леоніда Бикова та місті Сєвєродонецьк на сцені Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

Виставу “Останній Гречкосій” було обрано свідомо, адже вона є зображенням загальноукраїнської ситуації очима галичанина: режисер говорить про продаж землі українською родиною. Через образ землі він апелює до традицій, що прив’язані до циклів природи, до зборів урожаю, які є основою нашої національної ідентичності. Сюжет є впізнаваний як для східних так і для західних регіонів України. Постановка має багату гастрольну історію містами західної України: Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Чернівці. У 2011 році отримала гран-прі на фестивалі Тернопільські театральні вечори, а у 2012 році перемогла на фестивалі Коломийські представлення. Сюжет є впізнаваний як для східних так і для західних регіонів України.

Зазначимо, що Національний театр імені Марії Заньковецької вже не вперше за останні шість років як з власної ініціативи, так і у межах програми Міністерства культури України “Український Донбас”, гастролює у Донецькій та Луганській областях. У місті Сватове Луганської області Театр двічі представив виставу “Наталка Полтавка” та відвідав це ж місто одразу після трагічних подій (вибухів боєприпасів на військових складах) з виставою “Сватання на Гончарівці”, котру презентував для військових, а ввечері того ж дня для сватівчан. Виступи заньківчанського кавер-гурту The Rohies захисники України змогли побачити впродовж 2015-2018 рр. у понад десятку місць дислокації військових частин на Сході, в тому числі і на самій передовій, а також цивільні мешканці Сватового, Сєвєродонецька, Бахмута, Кремінної.

Партнерами Національного театру ім. Марії Заньковецької у реалізації цього проєкту є Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр та Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради.

Загальна вартість проєкту становить 248 тис. грн. (з них 150 тис. грн за рахунок коштів Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна”).

Програма “Змінимо країну разом” – це про обійми, рукостискання, розмови людей, розділених сотнями кілометрів, але об’єднаних любов’ю до нашої держави.» – розповіла Галина Литвин, виконавча директорка Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна”.