Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Стрічка "Черкаси" вирушає у всеукраїнський допрем’єрний тур

Напередодні виходу воєнної екшн-драми «Черкаси» в кінотеатральний прокат відбудуться прем’єрні покази фільму містами України. Кожен показ супроводжуватиметься презентацією стрічки учасниками творчої команди.

«Черкаси» – це художній повнометражний фільм про однойменний морський тральщик, що був заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, три тижні чинив опір ворогу і став єдиним із 9-ти українських кораблів, що не спустив державний прапор.

Фільм заснований на реальних подіях в Криму навесні 2014 року.

Стрічка «Черкаси», створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Військово-морських сил Збройних сил України, виходить на широкі екрани вже 27 лютого, але жителі й гості шести обласних центрів країни зможуть побачити цю вражаючу історію раніше. У кожному місті фільм презентуватимуть безпосередні учасники творчого процесу. Ще шість спеціальних показів заплановані під час перших днів прокату. На всіх дванадцяти заходах творча команда фільму розповість про його створення та поспілкується з глядачами та представниками ЗМІ.

В окремих містах туру до презентації картини долучиться командир «Черкас» Юрій Петрович Федаш, який особисто керував тральщиком під час анексії Криму 2014 року.

Прем’єрний тур розпочинається 21 лютого у Львові. Всеукраїнська прем’єра воєнної екшн-драми відбудеться у кінотеатрі «Кінопалац» (вул. Театральна, 22).

Другим містом допрем’єрних показів стане Луцьк. Тут 22 лютого в кінотеатрі Premier City проходитиме презентація стрічки.

Після столиці Волині команда екшн-драми «Черкаси» вирушить до Івано-Франківська, де 23 лютого в кінотеатрі «Космос» відбудеться третій допрем’єрний показ.

В Одесі, одному з міст базування Військово-морських сил України, 24 лютого буде днем прем’єри першого художнього фільму про військово-морські сили в морській столиці України. Приймальним кіномайданчиком прем’єрних заходів буде Multiplex (Gagarin Plaza), а перед тим команда фільму зустрінеться з моряками ВМС ЗС України.

25 лютого дійде черга до столиці. Київська гала-прем’єра відбудеться в кінотеатрі «Київська Русь». На гостей урочистого заходу чекатимуть сюрпризи, а творча команда фільму буде присутня в найширшому складі.

Після Києва «Черкаси» зможуть побачити жителі та гості Полтави. Єдиний допрем’єрний показ в цьому місті 26 лютого проведе кінотеатр Wizoria Колос.

27 лютого стрічка буде презентована в двох містах – у Черкасах та Шостці.

Саме на честь Черкас був названий мінний тральщик, історія якого лягла в основу стрічки. І саме у Черкасах за підтримки Черкаської міської ради та Черкаської облдержадміністрації відбудеться зустріч моряків, які проходили службу на МТЩ «Черкаси» під час подій, описаних у фільмі. Захід та показ відбудуться у кінотеатрі “Україна”.

У Шостці спеціальний показ з презентацією від творчої групи буде проведений в кінотеатрі «Мир3D». На прем’єру приїдуть актори та частина творчої групи фільму.

28 лютого творці стрічки повернуться до Києва та представлять її в кінотеатрі «Баттерфляй Космополіт», 29 лютого – в кінотеатрі «Жовтень», а 1 березня – в кінотеатрі Wizoria (ТРЦ New Way).

Закінчиться прем’єрний промотур фільму про кримські події 2014 року в Маріуполі, де базується буксир “Корець” – корабель, на якому знімали події фільму «Черкаси». Показ відбудеться 3 березня в кінотеатрі Multiplex ПортCity.

Нагадаємо, що всеукраїнський кінотеатральний прокат розпочнеться 27 лютого 2020 року, у 6-ту річницю анексії Криму. Дистрибуцію стрічки на території України здійснюють компанії MMD UA та FILM.UA Distribution.

Стежити за новинами проєкту можна на його сторінках у Facebook та Instagram.

Довідка

Синопсис: Лютий 2014 року. Починається окупація Кримського півострову. Мінний тральщик «Черкаси» разом із іншими українськими кораблями заблокований в озері Донузлав — шлях до моря перекритий затопленими судами російського флоту. Це пастка. Наші кораблі починають здаватися росіянам. Здається, іншого виходу просто нема.

Фільм засновано на реальних подіях. Історія останнього українського корабля у Криму, який чинив опір і продовжував відважну боротьбу.

Режисер-постановник: Тимур Ященко
Оператор: Юрій Дунай
Продюсери: Марта Лотиш, Ірина Клименко
Автори сценарію: Тимур Ященко, Роберт Квільман
Жанр: воєнна екшен-драма
Художник-постановник: Олексій Величко
Звукорежисер: Володимир Третяков, Фарід Мбайдін
Композитори: Антон Байбаков
Вокал: Катя Chilly Group 432 Гц
Режисер монтажу: Олександр Чорний
Художник по гриму: Марія Пилунська
Художник по костюмах: Дарія Кочнєва
Другий режисер: Дарина Лукашенко

У ролях: Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів
Виробник: ТОВ «МКК фільм сервіс» (Україна), Inter Media LLC (Польща), за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Хронометраж: 94 хв.