Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Триває робота українського представництва на Берлінале

На 70-му ювілейному Берлінському міжнародному кінофестивалі в рамках Європейського кіноринку триває робота Українського національного стенду та представлення України в індустріальних подіях кінофестивалю.

21 лютого в рамках Європейського кіноринку відбулась перша українсько-канадська конференція з копродукції в кіно «Canada-Ukraine CoProduction Meetings». Канадським колегам було представлено 33 українські проєкти із копродукційним потенціалом.

Спікерами, які презентувати можливості для співробітництва, що відкриває кожна з країн, виступили представники державного сектору та індустрії. Організаторами події стали Українська кіноасоціація спільно з Посольством Канади в Україні та Канадською асоціацією медіа продюсерів (CMPA) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

23 лютого понад 250 продюсерів з різних куточків світу зустрілися в Берліні на бізнес-ланчі «Meet Ukrainian Producers» у рамках Co-Production Market. Третій рік цей захід організовується Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» спільно з Державним агентством України з питань кіно. Завдяки роботі Фонду майже 30 українських продюсерів теж приєдналися до Co-Production Market. Це відкрило їм доступ до всіх індустріальних заходів кіноринку: навчальних семінарів, майстер-класів, круглих столів та багатосторонніх зустрічей задля пошуку партнерів зі спільного кіновиробництва.

23 лютого відбулась презентація України в рамках Country Session на Co-Production market 70-го Берлінале. Разом із Україною учасниками цього року були Польща, Чилі, Колумбія, Ірландія, Італія та Тайвань. Представники відібраних країн презентували можливості своїх країн і давали відповіді на запитання щодо співпродюсування та особливостей надання державного фінансування. Україну представила Голова Асоціації кіноіндустрії України Євгенія Яцута.

Крім того, в рамках роботи Українського національного стенду відбулись зустрічі з більш ніж 70-ма потенційними міжнародними партнерами, серед яких – Міжнародний кінофестиваль у Торонто, Європейська асоціація незалежних продюсерів (CEPI), Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). Український стенд відвідали Міністр культури Литви Міндаугас Кветкаускас та Міністр культури Узбекистану Озодбек Назарбеков з офіційними делегаціями.

Сьогодні в конкурсній програмі Generation 14plus — прем’єра створеного за підтримки Держкіно документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик.

Нагадаємо, 18 та 21 лютого на 70-му Берлінале відбулась світова прем’єра створеного за державної підтримки фільму Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва «Номери».