Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Софії Київській відбудуться заходи із ушанування пам’яті великої княгині київської Інгігерди-Ірини

23 лютого, 12:00

Київ, вул. Володимирська, 24, Національний заповідник «Софія Київська»

2019 року виповнилось 1000 років з часу укладання шлюбу великого князя київського Ярослава Мудрого із шведською принцесою Інгігердою († 1051). 23 лютого 2021 року минає 970 років із дня її смерті й поховання у саркофазі собору Святої Софії Київської. Цього дня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбудуться заходи з вшанування княгині київської Інгігерди-Ірини.

Зокрема у Софійському соборі біля саркофага Ярослава Мудрого відправиться панахида.

У Будинку митрополита відбудеться лекція канд. іст. наук Олени Ясинецької «Правда і міфи про Інгігерду Шведську – велику княгиню Русі-України». Лекція «проллє світло» на маловідомі сторінки життєпису Інгігерди та розвіє міфи про її ототожнення зі св. Анною Новгородською.

Також у Будинку митрополита пройде виставка-презентація портретів князя Ярослава Мудрого та княгині Інгігерди-Ірини авторства відомого сучасного художника Артура Орльонова.

У заходах візьме участь Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні п. Тобіас Тиберг.

Акредитація ЗМІ: [email protected], (093) 806-18-57.