Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Венеції відбулася світова прем’єра фільму «Цензорка»

2 вересня в рамках конкурсу нових імен «Горизонти» на 78-у Венеційському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем’єра соціальної драми «Цензорка» режисера Петера Керекеша.

На створення сюжету ігрового фільму авторів надихнули життєві історії 107 жінок з дітьми, які пройшли через ворота Одеської жіночої колонії.

Головна героїня фільму – молода жінка, засуджена на 6 років ув’язнення за вбивство невірного чоловіка. У в’язниці жінка дізнається, що чекає на дитину. Доля зводить їх з сорокарічною незаміжньою жінкою, яка працює оперативним працівником служби безпеки.

Головна героїня може доглядати і брати участь у вихованні сина, поки він маленький, проте коли дитині виповнюється три роки і її відповідно до законодавства мають перевести до дитячого будинку. Головна героїня такої долі синові не бажає, проте ніхто з її родини не може забрати дитину на виховання. Тоді на допомогу жінці приходить людина, від якого найменше цього очікувалося – оперативний працівник, яка приймає рішення взяти цю дитину під опіку.

Фільм створено у словацько-чесько-українській копродукції за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Зйомки фільму проходили на території України, а саме, в Одесі. У проєкті задіяні українські актори і творча група.