Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Український фільм "Мати Апостолів" отримав одразу три нагороди 10-го Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю

Створений за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики в рамках державної програми фінансування фільмів патріотичного спрямування, повнометражний ігровий фільм режисера Зази Буадзе “Мати Апостолів” отримав три нагороди “Найкращий повнометражний фільм”, “Найкраща жіноча роль” / Н. Половинка та “Найкращий сценарій”/ Ратха Макеєнкова та Заза Буадзе від 10-го Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю – International Filmmaker Festival of New York (IFFNY), який відбувся 21-24 травня 2021 року. Серед майже 900 заявок до участі в конкурсній програмі було відібрано 100 картин із 43 країн світу.

Фільм заснований на історіях жінок, чиї сини воювали за Україну в 2014 році. Під час війни, коли Україна втрачає найдорожче – життя своїх дітей, фільм “Мати апостолів” став фільмом – зверненням до кожної Матері українського воїна та до архетипу Матері взагалі.
У пошуках сина-льотчика, чий літак було збито над окупованими територіями, мати опиняється в чужому та агресивному світі, де все пронизане ненавистю та стражданнями. У цьому пеклі вона не тільки шукає сина, але, маючи в серці велику любов і милосердний характер, вона змінює всіх, кого зустрічає на своєму шляху. І головне, вона змінюється сама, знаходячи в собі справді сакральну силу!

Головні ролі в фільмі виконали Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський. Режисер-постановник – Заза Буадзе, сценарій – Ратха Макеєнкова та Заза Буадзе, продюсер – Дмитро Овечкін, оператор-постановник – Олександр Земляний, музика – Роман Григорів та Ілля Разумейко, художник-постановник – Інга Житня, кастинг – Алла Самойленко, монтаж – Олексій Шамін.

Стрічку створено кінокомпанією “Студія “Золоте Руно” за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, промокампанія картини відбулася за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Для зйомок фінальної сцени була створена найбільша в Європі декорація авіакатастрофи транспортного літака Ан-26.

У грудні 2020 фільм став переможцем ІІІ МІЖНАРОДНОГО Кінофестивалю «Буковина» в номінаціях «Найкращий національний художній фільм» та «Найкраща чоловіча роль». В лютому 2020 року було організовано спеціальний показ в рамках European Film Market кінофестивалю БЕРЛІНАЛЕ. У квітні фільм було відібрано 7-м щорічним фестивалем жіночого кіно в Неваді – 7-th Nevada Women’s Film Festival (https://www.nwffest.com/), який відбудеться 21-27 червня в Лас-Вегасі. Серед майже 500 заявок до участі в конкурсній програмі було відібрано 58 картин із 20 країн світу.