Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Уряд підтримав Концепцію реформи урядових комунікацій, розроблену Міністерством інформаційної політики України

1

Сьогодні, 20 січня 2016 року, під час засідання Кабінету Міністрів України, Міністерство інформаційної політики України презентувало Концепцію реформи урядових комунікацій.

Юрій Стець: «МІП бере на себе зобов’язання провести реформу системи урядових комунікацій, впровадження якої дозволить покращити діалог з суспільством та сформувати розуміння і підтримку реформ Уряду».

Радник Міністра з питань стратегічних комунікацій Аліна Фролова, презентуючи Концепцію, відзначила, що запропонована структура відповідає кращим європейським практикам. Під час розробки документу було проведено аудит комунікаційної діяльності Уряду, опрацьовано понад 500 сторінок даних, розглянуто близько 12 комунікаційних систем урядів інших країн та залучено досвід тих, які найбільше відповідають сучасним викликам. Висновок – комунікаційна система Уряду потребує повного перезавантаження.

«Та структура, яка формувалась десятиріччями та яку успадкував Уряд, є застарілою та не виконує свої основні завдання. Її необхідно реформувати, оскільки ми повинні не тільки інформувати населення, а й будувати діалог, отримувати зворотній зв’язок», – зауважила радник під час презентації.

1

Концепція передбачає виведення управління урядовими комунікаціями на рівень Прем’єр-міністра, визнання комунікації однією зі стратегічних функцій Уряду, створення окремого Урядового офісу комунікацій.

«Роль Міністерства інформаційної політики України – створення умов для формування конкурентного та незалежного інформаційного простору України, захист інформаційного простору держави. В свою чергу, Урядовий офіс комунікацій має займатися комунікаційною підтримкою реформ і діяльності Уряду», – додала радник.

Головним результатом реалізації реформи має стати підвищення рівня довіри населення до дій Уряду, що знизить ризики хвилювання народу за результати реформ. А сама комунікація Уряду стане професійною і етичною.

Після завершення презентації Міністр Юрій Стець зауважив, що на реалізацію реформи урядових комунікацій, будуть залучені кошти донорських організацій та держав-партнерів України.

В свою чергу Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк відмітив важливість такої реформи та висловив підтримку її реалізації.

Зазначимо, що Концепція реформ урядових комунікацій була розроблена за ініціативи МІП, за участі Секретаріату Кабінету Міністрів України, групи незалежних експертів та за підтримки уряду Великобританії.