Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Уряд утворив Міністерство інформаційної політики

РЕЧНИК МІНІСТЕРСТВА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
 
14 січня 2014 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, у відповідності до якої створено Міністерство інформаційної політики України та затверджено відповідне Положення.

Це Положення було публічно обговорено з народними депутатами України, громадськими організаціями, професійними об’єднаннями. Зокрема, свої пропозиції надали: Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики ВРУ, Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка, Незалежна асоціація телерадіомовників, Українська асоціація видавців періодичної преси та інші. Документ з урахуванням їхніх зауважень було подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

Ключовими завданнями, визначеними для Міністерства, є: протидія інформаційній агресії з боку Росії; розробка стратегії інформаційної політики держави та концепції інформаційної безпеки України; координація органів влади в питаннях комунікації та поширення інформації. Ці завдання закріплено в Програмі дій уряду, а також в Коаліційній угоді, яку підписали п’ять парламентських фракцій ВРУ.

У своїй діяльності Міністерство буде базуватися виключно на принципах захисту свободи слова та думки, захисту прав громадян на вираження своєї позиції. Найближчим часом при Міністерстві буде створено Громадську раду, куди увійдуть представники громадських організацій, ЗМІ, медіа-експерти. Вона виконуватиме функції нагляду за діяльністю Міністерства.

Проект постанови буде доопрацьовано з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під час засідання Уряду.